Artalk.cz

TZ: 18.11. / Veřejný dům v MeetFactory

Veřejný dům v MeetFactory. Společný večer všech dramaturgií smíchovské továrny

Večer, kdy celá smíchovská továrna dokazuje, že dýchá jedním dechem, a že i když jí do žil svůj kyslík pumpují čtyři různé dramaturgie, srdce je jen jedno. Nová výstava, komentované prohlídky, přednáška, rozhovory, koncerty. Potkávání se. My a vy. Veřejný dům MeetFactory proběhne ve čtvrtek 18. 11.

Nová výstava, otevřené ateliéry a komentované prohlídky 
Poprvé v MeetFactory představí svou tvorbu Martin Skalický. „Po formální stránce je možné jeho tvorbu popsat jako apropriaci historických sochařských forem, s nimiž pracuje tak, že je vykládá textílií napuštěnou dvousložkovou pryskyřicí,“ popisuje umělcovu tvorbu kurátorka Eva Riebová. Měkký textilní materiál v podobě starých prostěradel, utěrek a hadrů pak přejímá tvar původních odlitků. Ve výstavě Alegorie posouvá Skalický svůj experimentální přístup ještě o stupeň dále, když do hry tvarů a forem zapojuje světelný zdroj.

Výstavu AI: All Idiots, která se zamýšlí nad tím, jak umělá inteligence zasahuje do umění, představí jedna z kurátorek z kolektivu ScreenSaverGallery Barbora Trnková v rámci komentované prohlídky. Téma výstavy doplní přednáška Neurodiverzita a umělá inteligence kritika a teoretika Palo Fabuše, který se dlouhodobě zajímá o vztah digitální techniky a lidského údělu.

V prvním patře budou tradičně otevřeny ateliéry rezidenčních umělců a umělkyň, jejich tvorbu během komentované prohlídky představí kurátor Piotr Sikora.

Rozhovor s hercem Janem Hájkem
Už skoro rok si do provizorního studia MeetFactory zvou dramaturgové a kurátoři/ kurátorky hosty, kteří jsou spojeni s tvorbou smíchovské továrny. Divadelní díl podcastu Tovární hlášení se poprvé bude nahrávat živě. Dramaturg Matěj Samec si bude povídat s hercem Janem Hájkem, který exceluje v inscenaci Serotonin podle Michela Houellebecqa.

Lowmoe a Nano Tone
Závěr večera bude patřit hudbě. Čeká nás nekompromisní proud energie na hraně elektroniky a melodického techna s halucinogenními vizuály audiovizuálního projektu producenta Štěpána Kopečného a VJky Nely Bártové Lowmoe, a 1 vize, 2 osoby, 3 vokodéry a 4 casy plné synťáků, kabelů a hardwaru dua Nano Tone

Další program

Otevřeno bude i 2. patro, kde mají své ateliéry umělci Michal Škapa a Vladimír 518. S oběma se můžete potkat a vidět jejich práci až do 21:00. Déle otevřeno bude mít i opravna kol Kolab, která má svou dílnu hned vedle Galerie Kostka. Jedinečná šance poznat bývalou továrnu na sklo od podlahy až po střechu, seznámit se s jejím osazenstvem a s tím, co za kulturní vzorce zde vymýšlíme, bude ve čtvrtek 18. 11. od 17:00.

Vstup je zdarma, akce proběhne za dodržování všech nařízení MZČR včetně kontroly o bezinfekčnosti u vchodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *