Artalk.cz

TZ: Díky sbírce a podpoře veřejnosti může Museum Kampa pokračovat ve své činnosti

Díky sbírce a podpoře veřejnosti může Museum Kampa pokračovat ve své činnosti / Praha / 9. 11. 2020

Letošní rok byl pro Museum Kampa extrémně těžký. Nařízení vlády spojená s výskytem epidemie COVID-19 mu nedovolila provozovat svou činnosti a po nuceném uzavření, kdy museum přišlo o veškeré příjmy plynoucí ze vstupného, přišla další rána – požár, jehož rozsah škod se pohybuje v řádech desítek milionů korun.

Sbírka, která na podporu Musea Kampa po požáru v polovině července vznikla, byla dnešním dnem ukončena. Vybraná částka od 288 dárců činí 339 620 korun. „Všem dárcům moc děkujeme. Díky nim se nám podaří překlenout období nuceného uzavření muzea z důvodu požáru. Kvůli této uzávěrce přišlo museum o půl milionu korun na vstupném. Tuto částku nám z části pomůže pokrýt sbírka. A především – díky této sbírce a podpoře občanů nemusí Museum Kampa přerušit svou činnost a může pokračovat v přípravě svých jarních výstav. Jedná se o dvě expozice, jejichž autory jsou krnovský konstruktivista Svatoslav Böhm a významný český sochař Vladimír Janoušek,” uvedl předseda správní rady Nadace Jana a Medy Mládkových Jiří Pospíšil.

Období uzavření využilo Museum Kampa k opravám a restaurátorským pracím, které nejsou ještě zdaleka u konce. Termín dokončení se odhaduje na polovinu příštího roku. Škody po požáru se totiž ještě umocnily vlivem pandemií koronaviru. Obrovské podpory veřejnosti si proto nesmírně váží i ředitel Musea Kampa Jan Smetana: „Děkujeme všem dárcům. Nesmírně si vážíme podpory veřejnosti a našich příznivců. A pevně doufáme, že se budou moci brzy přijít podívat do znovuotevření musea osobně.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *