Artalk.cz

TZ: ART PRAGUE 2018

ART PRAGUE 2018 / Clam-Gallasův palác / Praha / 10. – 15. 4. 2018

17. ročník veletrhu ART PRAGUE 2018 se bude konat ve dnech 10 – 15. 4. 2018 v barokním Clam-Gallasově paláci (Husova ul. 20, Praha 1).

Veletrh prezentuje současné umění prostřednictvím expozic zúčastněných galerií, čímž výrazně pomáhá podněcovat zájem o současné umění. Veletrh je spolu s mladším budapešťským veletrhem jedinou podobnou akcí ve Střední a Východní Evropě a má ambici zařadit se mezi významné podobné přehlídky současného umění jako je například Arco v Madridu, Frieze Art v Londýně či Art Basel v Basileji. Veletrhu se tradičně zúčastňuje na 35 galerií převážně z České republiky, ale i ze zahraničí (Německo, Francie, Velká Británie, Slovensko aj). Veletrh se za dobu svého konání stal vyhledávanou událostí nejen pro tradiční milovníky výtvarného umění (sběratelé, teoretici, studenti, umělci, podnikatelé, zahraniční návštěvníci), ale i pro nováčky ,kteří se se současnými uměleckými trendy teprve seznamují. Veletrhu je věnována velká mediální pozornost a informace o něm se v jeho průběhu objevují v televizi, v rádiích, v novinách i v týdenících.

Na veletrhu jsou prezentována díla jak ověřených a zavedených jmen, tak umělců nejmladší generace. Během veletrhu je vždy udělena cena Art Prague Young Award některému z prezentovaných umělců mladšího 35ti let.

Veletrh ART PRAGUE se každoročně  koná pod záštitou primátora hl. m. Prahya starosty Městské části Praha 1

Název projektu: XVII. ročník ART PRAGUE, přehlídka současného výtvarného umění s mezinárodní účastí

Místo a termín konání: Clam-Gallasův palace, Praha 1, Husova ul. 20

Zahájení   9. 4. 2018 v 18h

www.artprague.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *