Artalk.cz

Re: Kurátoři Bienále Brno: „Galerii chybí vize.“

Redakce Artalku nabídla Moravské galerii v Brně prostor vyjádřit se k rozhovoru s kurátory letošního Bienále Brno, Tomášem Celiznou a Radimem Peškem. Vedení galerie zaslalo redakci následující stanovisko:

Vedení Moravské galerie v Brně bylo redakcí Artalku požádáno o výjádření k rozhovoru s kurátory probíhajícího 27. Bienále Brno. Reagovat na bezprecedentní lidské a profesní selhání blízkých a mnohaletých spolupracovníků je pro každého velmi nestandardní a současně bolestivá situace. Odpovědnosti za publikování jednostranně interpretovaných interních informací se redakce Artalku nezbaví výzvou k písemné reakci. Mezi čtenáře Artalku patří především profesionálové v oboru, kteří mohou redakci dosvědčit, že přípravu a realizaci každého náročného výstavního a publikačního projektu provází často velmi tvrdé diskuze a bohužel mnohdy také ostré spory. Každý projekt je komplikovaným vyjednáváním nejlepšího možného výsledku v daných podmínkách. Moravská galerie nikdy nezveřejňovala zákulisní informace o svých spolupracovnících, které by je mohly poškodit profesně či lidsky. Z tohoto důvodu se nenechá vmanipulovat do polemiky s kurátory Bienále Brno. Pokud se Artalk rozhodl místo kritické reflexe 27. Bienále Brno publikovat takto vedený rozhovor, je to znovu výhradně zodpovědností redakce. Práci a vize Moravské galerie hodnotí veřejnost, podobně jako hodnotí obsah a kvalitu materiálů publikovaných Artalkem.

Komentáře

  • Markéta Ziková

  „Práci a vize Moravské galerie hodnotí veřejnost“ – ještě zaměnit „veřejnost“ za „lid“ a máme jasno…

  • Zdeněk

  Ano Markéto, lid chce přece umění srozumitelné.

  • Libor

  Z vyjádření MG jsem pochopil, že MG není schopna celkem srozumintelným názorům v rozhovoru oponovat. Mimo pomluvy kurátorů jsem žádnou jinou informaci o Bienále nevyčetl. Škoda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *