Artalk.cz

Top5týdne 26. 1. 2016

Vyhlášena Cena kritiky za mladou malbu, nová Česká cena za architekturu, Christine Macel kurátorkou benátského bienále, Nominace na Czech Grand Design

1/ Cena kritiky za mladou malbu

lukacVe čtvrtek 21. ledna proběhlo vyhlášení výsledků Ceny kritiky za mladou malbu. Laureátem letošního, v pořadí již devátého, ročníku se stal Martin Lukáč. Jeho tvorba, stejně jako díla šestice dalších finalistů, je do 14. února vystavena v pražské Galerii Kritiků.

2/ Nová Česká cena za architekturu

2.Česká cena za architekturuČeská komora architektů vyhlásila první ročník soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu. Přehlídky se může zúčastnit jakékoli dílo realizované na území České republiky a dokončené v posledních pěti letech. V následujících ročnících již bude hodnocena architektonická produkce zpětně za uplynulý rok. Přihlášení probíhá prostřednictvím webového formuláře do 15. 4. 2016. V porotě letos zasednou Boris Bežan, Kees Kaan, Ivan Koleček, Miriam Lišková, Joe Morris, Martin Rein-Cano a Jan de Vylder.

3/ Christine Macel kurátorkou benátského bienále

3.MacelKurátorkou sedmapadesátého bienále v Benátkách, které bude probíhat od 13. května do 26. listopadu 2017, byla jmenována Christine Macel. Macel působí od roku 2000 v Musée national d’art moderne: Centre Pompidou v Paříži. Dvakrát se účastnila benátského bienále jako kurátorka národních pavilonů – belgického (2007) a francouzského (2013).

4/ Nominace na Czech Grand Design

4.Czech Grand DesignAkademie designu České republiky zveřejnila nominace na ceny Czech Grand Design 2015. Nominace obdrželo 134 projektů a autorů, z nichž bude pro každou z osmi kategorií vybrána trojice finalistů. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne 19. března ve Stavovském divadle, výstava finalistů se uskuteční od 23. února do 1. května 2016 v Národním technickém muzeu.

5/ Crystal Award pro Olafura Eliassona

5.EliassonIslandsko-dánský umělec Olafur Eliasson obdržel ocenění Crystal Award, které je udělováno Světovým ekonomickým fórem. Během setkání v Davosu, jež proběhlo 20. až 23. ledna, pronesl Eliasson společně s Carol Becker, děkankou fakulty umění na Kolumbijské univerzitě, příspěvek o „designu měnícím životy a komunity“.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *