Artalk.cz

Nový tendr na opravu hradeckého muzea schválen

Zastupitelé Hradce Králové dnes schválili vypsání nové soutěže na rekonstrukci secesní budovy Muzea východních Čech. Současně zrušili původní soutěž, v níž nabídky dvou uchazečů výrazně přesáhly předpokládanou cenu. Maximální cenu zakázky si město v novém tendru stanovilo na 70 milionů korun bez DPH.

Podle původní zadávací dokumentace byla odhadovaná cena opravy 56 milionů korun bez DPH, ale firmy nabídly ceny kolem 90 milionů korun. Nová soutěž zahájení rekonstrukce zpozdí o měsíce. Původně měla oprava začít v lednu.

Radnice zadávací dokumentaci zakázky pro nové výběrové řízení změnila, aby to umožnilo přihlásit se do soutěže více firmám. „Posunutí termínu rekonstrukce zatím neohrožuje možnost čerpání evropské dotace, kterou chceme na financování oprav využít,“ uvedl náměstek primátora pro investice Jindřich Vedlich (TOP 09). Dotace by mohla dosáhnout až 90 procent uznatelných nákladů.

Po opravách v budově muzea vzniknou nové výstavní prostory, část bude nově spravovat přímo město. Z terasy u kopule na střeše bude výhled na část centra města podél labského nábřeží. Na rekonstrukci budovy muzea by měla navazovat obnova přilehlého parčíku za objektem u Kotěrovy ulice.

Muzejní budova vznikla podle návrhu architekta Jana Kotěry v letech 1909 až 1912 a patří k nejvýznačnějším stavbám Hradce Králové. V roce 1995 bylo muzeum prohlášeno národní kulturní památkou. Zřizovatelem východočeského muzea je Královéhradecký kraj. Majitelem budovy a investorem opravy je Hradec Králové.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *