Artalk.cz

18. 5. 2013 / Brněnská muzejní noc 2013

 Brněnská muzejní noc 2013 / Brno / 18. 5. 2013, od 18 do 24h

NOC 2013

BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC 2013

Sobota 18. května 2013

www.brnenskamuzejninoc.cz

Už jen několik týdnů nás dělí od oblíbené akce, díky níž ožije celé večerní a noční Brno. Termín letošní Brněnské noci je již daný — v sobotu 18. května 2013 od 18 do 24 hodin představí svůj bohatý program patnáct brněnských i mimobrněnských kulturních institucí, k nimž letos přibude zcela nový Host BMN 2013 Filharmonie Brno. Na poslední chvíli se k programu letošní muzejní noci připojila i Wannieck gallery, která od začátku května obnovuje svůj provoz.

Zájem z řad návštěvníků nás každoročně přesvědčuje o tom, že muzejní noc patří k akcím, které si lidé nenechají ujít. A doufáme, že tomu tak bude i letos. Proto se snažíme vytvořit v našich institucích příjemnou atmosféru, vymyslet pestrý doprovodný program a ukázat, že muzea, galerie a ostatní instituce jsou tu pro všechny — a to po celý rok.

Jelikož se náklady na přípravu Brněnské muzejní noci rok od roku zvyšují, museli jsme přistoupit k vybírání symbolického vstupného: Dvacetikorunový poplatek zaplatí každý v první instituci, kterou navštíví, a vstupy do všech dalších objektů pak má zdarma – dostane na ruku identifikační náramek, kterým se bude dále prokazovat. Placení vstupného se netýká dětí do výšky 130 centimetrů, ty mají Brněnskou muzejní noc zcela bezplatně. A pak už se všichni mohou jen nechat unášet davy lidí, navštěvovat výstavy, komentované prohlídky, jarmarky, workshopy, koncerty, přednášky, divadelní představení i autorská čtení, zkrátka vše, co Brněnská muzejní noc nabízí.

Pomyslným mottem letošní deváté muzejní noci v Brně by mohlo být „posviťte si na umění, … ale i na historii, přírodu, techniku“ — každý podle svého zájmu a svých koníčků. Připravili jsme totiž překvapení v podobě svítících předmětů, které, jak doufáme, potěší návštěvníky všech věkových kategorií a přispějí k ozvláštnění této kouzelné noci.

Veškeré informace o programu Brněnské muzejní noci 2013 najdete na webu www.brnenskamuzejninoc.cz, na facebooku Brněnské muzejní noci, v programových brožurách nebo na webových stránkách jednotlivých institucí, ale také v informačním autobusu, který bude stát v týdnu před zahájením akce na Náměstí Svobody a v den BMN 2013 na Moravském náměstí. Na web Brněnské muzejní noci ovšem můžete přispět i vy — stačí, když nám pošlete aktuality, tipy, názory, tedy vše, co se týká letošního ročníku Brněnské muzejní noci.

POŘADATELÉ BRNĚNSKÉ MUZEJNÍ NOCI 2013 / 16 INSTITUCÍ

Moravská galerie v Brně

Technické muzeum v Brně

Muzeum města Brna

Moravské zemské muzeum

Muzeum romské kultury

Dům umění města Brna

Mendelovo muzeum MU

Muzeum Brněnska (Předklášteří, Rajhrad, Prace)

Diecézní muzeum

Národní památkový ústav, ÚOP v Brně

Knihovna Jiřího Mahena v Brně

Turistické informační centrum města Brna

Červený kostel

Galerie HaDivadla

+ Wannieck Gallery

Host 2013 – Filharmonie Brno

PARTNEŘI A MEDIÁLNÍ PARTNEŘI BMN 2013

I letos se na akci se významným způsobem podílí Dopravní podnik města Brna a.s., zajišťující bezplatnou dopravu návštěvníků do výstavních budov mimo centrum města.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *