Artalk.cz

TZ: Sympozium SÍTO 2022 v Brně

Nultý ročník sympozia SÍTO / TVŮJ SOUSED hostí Brněnská káznice a Cafe in the ghetto

V těchto dnech probíhá nultý ročník sympozia SÍTO v Brněnské káznici, výsledky mezigeneračního sítotiskového workshopu můžete vidět na výstavě v Cafe in the ghetto

od 4. 8. do 1. 9. 2022.

Srdečně Vás tímto zveme na vernisáž výsledků Sympozia SÍTO 2022 / Tvůj soused a osobní setkání s autory: Vladimír Havlík, Pavel Preisner, Kateřina Tmějová, Adéla Wiederlechnerová.

Termín vernisáže: 4. 8. 2022 v 18,00

Místo: Cafe in the ghetto

Doba trvání výstavy: 5. 8. – 1. 9. 2022

Výstava SÍTO 2022 / TVŮJ SOUSED představuje výsledky práce 4 umělců/kyň, které reagovaly/i na letošní téma.

Mezigenerační setkávání se při práci, která umožnila účastnicím/íkům setkat se s technikou sítotisku i sami se sebou a vytvořit vlastní pohled na téma Tvůj soused, které se může vztahovat ke specifikům lokality Zábrdovic, osobním interpretacím mezilidských vztahů, soužití mezi různými sociálními, etnickými a dalšími skupinami i reagovat na místo Káznice a její pohnutou minulost.

Kateřina Tmějová, která je organizátorkou sympozia říká o jeho idejích:

“Představuji si, že srdcem tohoto sympozia je setkání samotné – jeho dynamika a objevy, které se pak projeví ve výsledných dílech. A také počítám, že každý jednotlivý účastnící se umělec přidá svým dechem něco dalšího podstatného. A že tím bude sympozium i jeho náplň růst a rozvíjet se…”

Výsledné sítotisky budou nejen práce na papíře, ale také potisky oděvů a recyklovaných oděvů, které bude možné zakoupit v lokálním obchodu Restart v Brně.

Akce probíhá pod hlavičkou Tripitaka z.s. ve spolupráci s Centrem Platan, Restartem, Poor Social Clubem a Nadací Veronica.

Děkujeme za laskavou podporu Statutární město Brno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *