Artalk.cz

TS: Anna Mária Beňová v Photoporte

Anna Mária Beňová: Je stratená / Kurátor: Matúš Novosad / Photoport, Bratislava / 6. 8. –  2. 9. 2021

Anna Mária BeňováJe stratená

Photoport, Rovniankova 4, Bratislava
Otvorené: stredaštvrtok 15:00 – 18:00
Sprístupnenie výstavy: 6.8.2021 od 19:00
Výstava potrvá do 2.9.2021
Kurátor: Matúš Novosad

,, ,La Femme nexiste pas’. Žena neexistuje. Tato neexistence je v další větě znovu popisována jako ,,jistá traumatická nemožnosta začíná zde být jasné, že traumatická je právě neexistence ženy, tj. Skutečnost její kastrace. Je to ,,jistá trhlina která nemůže být symbolizována”. Mohli bychom se zajisté ptát, proč rozprava o kastraci ženy musí skončit tady. Jedná se o nutnou mez diskurzu, nebo je na něj tato mez uvalena, aby se předešlo jistému hrozivému souboru důsledků? A pokud člověk ohledně tohoto nutného omezení položí nějakou otázku, stane se nevědomky sám hrozbou kastrace? Neboť podle této logiky se zdá, že kdyby žena existovala, mohla by existovat jen proto, aby kastrovala.”

Judith Butler, Závažná těla

Anna Mária Beňová (1996 v Bratislave)
Od roku 2012 – 2016 študovala na ŠÚV Josefa Vydru v Bratislave. V roku 2020 absolvovala bakalárske štúdium na VŠVU v Bratislave, v ateliéri doc.Klaudie Kosziby, Art.D. V súčasnosti je študentkou Magisterského štúdia tamtiež. VýstavaJe stratená“, je prvou samostatnou výstavou autorky.

Tento projekt bol podporený formou štipendia Fondom na podporu umenia

Photoport v roku 2021 podporil Fond na podporu umenia. Fond je hlavným partnerom projektu.

Žiadame návštevníkov výstavy, aby dodržiavali všeobecne platné hygienické opatrenia v súvislosti s epidémiou Covid – 19.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *