Artalk.cz

TZ: Hannes Egger

Hannes Egger / Everything’s Changed – Nothing’s Changed / kurátor: Michal Koleček / Dům umění Ústí nad Labem / Ústí nad Labem / 18. 11. 2020 – 27. 2. 2021

Výstava svým názvem Everything´s Changed – Nothing´s Changed odkazuje k performanci realizované v Miláně v září tohoto roku. Prostřednictvím své intervence do veřejného prostoru autor upozorňoval na dramatické posuny ve fungování společnosti reagující na pandemické ohrožení. Pandemie Covid-19 pak do značné míry formovala také autorův přístup k výstavě.

V první fázi výstavy máte možnost zhlédnout záznam performance na obrazovce ve výloze galerie. V druhé fázi výstavy Dům umění Ústí nad Labem shromáždí nábytek nebo jiné vybavení z kulturních a společenských institucí (škol, univerzit, divadel, galerií atd.), které jsou z nařízení vlády uzavřeny. Nábytek bude poté umístěn do prostoru galerie ve formě umělecké instalace. V této fázi výstavy sbíráme také prostřednictvím OPEN CALLu Vaše příběhy roku 2020 — ty budeme publikovat a sdílet s Vámi online. Vybrané příběhy projdou procesem umělecké interpretace od přizvaných performativních umělců. Interpretace budou (v domácích podmínkách) zaznamenány a v rámci výstavy promítány v několika blocích v galerijní výloze. Součástí konceptu výstavy je také honorář pro participující umělce.

Dopisy, které posbíráme, budou sloužit také jako zdroj pro přípravu autorské knihy – jakési kroniky roku 2020. Odměnou za dopisy dostanou participující diváci autorské triko či plakát Everything’s Changed – Nothing’s Changed. Prostřednictvím těchto triček a plakátů bude výstava expandovat dále do veřejné sféry i do soukromí zúčastněných – na jejich těla či do jejich bytů.

⁣Výstava je procesuální a snaží se co nejflexibilněji reagovat na konstantně se měnící situaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *