Artalk.cz

TZ: Fiducia online listopad / prosinec 2020

Fiducia online listopad / prosinec 2020 / Antikvariát a klub Fiducia / Ostrava / 24. 11. 2020

Fiducia má sice stále zavřeno, chystáme pro vás ale program na prosinec a doufáme, že budeme moct brzy otevřít a vy budete moci přijít na výstavy nebo venkovní akce.  Zatím není jisté, jak to bude, proto se zveřejněním našeho prosincového programu čekáme do pondělí 30.11., kdy by mělo být jasno, zda budeme moct otevřít nebo ne.

S čím ale můžete počítat, jsou naše on-line kulturní pořady. Ty postupně natáčíme a  zveřejňujeme na webu klubu Fiducia a na stránce LucernaTV.

A na co se můžete těšit?

On-line kulturní pořady:

Pondělí 30.11. v 18:00 Kurátorské slovo k výstavě Miroslava Stibora ve Fotografické galerii Fiducia
Ve Fotografické galerii Fiducia vystavuje slavný český fotograf Miroslav Stibor soubor nazvaný 15 FOTOGRAFIÍ PRO HENRYHO MILLERA. Výstavu pořádáme ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc, připravila ji Štěpánka Bieleszová. Pokud vláda rozvolní opatření od 30.11., budete mít šanci výstavu ještě i osobně navštívit, neboť jsme dojednali prodloužení zápůjčky děl do 4.12.

Čtvrtek 3. 12. v 18:00 Ostravské kulturní stopy – Ivan Motýl o literárním kvasu v kavárně Elektra
Pilotní díl nové série vzdělávacích pořadů Ostravské kulturní stopy, v němž budou ostravské osobnosti představovat zásadní místa a události ostravské kultury. V pilotním dílu básník Ivan Motýl představí dobový kulturní kvas spojený s kavárnou Elektra. Flamendři, umělci, honorace i podsvětí, Voskovec a Werich a další známé i zapomenuté osobnosti –  ti všichni se setkávali ve slavné prvorepublikové kavárně v centru Ostravy.

Čtvrtek 10. 12. v 18:00 Kurátorské slovo k výstavě IN VITRO – 30 let Střední umělecké školy, Ostrava 
Výstavu si budete moci prohlédnout osobně ve vitrínách Ostravice-Textilie od 1. prosince. V Kurátorském slovu se dozvíte více jak o koncepci výstavy a kurátorech, tak o vystavujících a jejich uměleckých záměrech.  Sedm pedagožek a pedagogů školy, která letos slaví 30 let, vybralo a oslovilo sedm žákyň a žáků nebo absolventek a absolventů školy s tím, že výtvarná intervence každého z nich se musí vměstnat do rozměrů jedné z vitrín. Kurátory jsou Katarína Hudečková (malba), Gabriela Maňáková (keramika), Josef Mladějovský (malba),  Jaroslav Kocián (fotografie), David Vojtuš (ilustrace), Hana Furmančíková (grafický design) a Jakub Šmerda (produktový design ). Mezi autory figurují jak současní žáci školy (např. Anna Pelikánová, Zuzana Sekerová), tak i její absolventi (Jiří Bosák, Jan Drobisz, Natálie Teperová, Petr Szyroki, Markéta Blažková), z nichž každý pojednal vymezený prostor svým vlastním osobitým způsobem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *