Artalk.cz

TZ: Isabela Grosseová, Jesper Alvaer

Isabela Grosseová, Jesper Alvaer / Výstava jako alibi / kurátoři: Zbyněk Baladrán, Zuzana Jakalová a Display – sdružení pro výzkum a kolektivní praxi / Display / Praha / 7. 10. – 29. 11. 2020

Srdečně Vás zveme na výstavu Isabely Grosseové a Jespera Alvaera Výstava jako alibi, která se bude konat od 07/10/2020 do 29/11/2020.

Isabela Grosseová a Jesper Alvaer se léta zabývají zkoumáním a ohledáváním hranic uměleckých formátů a povahy umělecké praxe. Ve výstavním projektu Výstava jako alibi se zamýšlejí nad ontologickými základy umělecké praxe, povahy výstav a umělecké senzitivity. Kdo je to vlastně umělec či umělkyně, komu je vlastní umělecká představivost a proč je někomu připisována víc a někomu nikoli? Kdo je to autor/autorka a jak se rodí a manifestuje umělecká citlivost a představivost? Kdo je divák či divačka a je hranice mezi ní/ním a umělcem/umělkyní hrubá, nebo tenká? Co si myslíme, že na výstavě uvidíme, a co od výstavy očekáváme?

Výstava jako alibi je revize – ohýbá stávající vizuální i zkušenostní představy o tom, co je to výstava, kdo je autor a co je umění, přeprogramovává a hledá nové kódy. Za pomoci umělecké představivosti buduje novou mentální mapu, přeskupuje zážitky, emoce, nestrefuje se do očekávání a nerespektuje předpokládané role. Problematizuje, jaký typ zážitku nám formát výstavy vůbec zprostředkuje a co nám vlastně ukazuje. Je určena všem, pro které je kreativita zdrojem potěšení i práce, ale i těm, kdo si myslí, že v sobě žádnou uměleckou představivost nemají.

Vzhledem k současné pandemické situaci jsme se rozhodli neuspořádat vernisáž, na Vaši návštěvu v otevírací době se však budeme těšit. Děkujeme za pochopení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *