Artalk.cz

TZ: Slavnostní otevření GALK po rekonstrukci

Slavnostní otevření GALK po rekonstrukci / Galerie Ludvíka Kuby / Poděbrady / 29. 8. 2020

Lázeňská Galerie Ludvíka Kuby Poděbrady (GALK) se poprvé otevře veřejnosti po rozsáhlé rekonstrukci podle projektu oceňovaného architekta Petra Háka v sobotu 29. srpna od 16 hodin. Součástí slavnostního otevření bude bohatý doprovodný program s vernisáží, koncertem klasické hudby a degustací lahodných vín.

Rekonstrukcí se rozšířila galerie o původní prostory rozpisu procedur místních lázní. Výstavní síň tak zdvojnásobila svoji dosavadní výstavní plochu. Nově vznikl také moderní galerijní obchod se vstupem z lázeňského parku a vchodem do Kavárny Viola. Centrální lázeňská kavárna se tak stala nově také galerijní kavárnou. Opraven byl vnější plášť budovy a výstavní plocha galerie. Výstavní prostory byly doplněny o moderní galerijní osvětlení, nové výstavní panely pro prezentaci uměleckých děl a vzduchotechniku s klimatizací.

Autorem revitalizace výstavní síně je oceňovaný architekt Petr Hák (1988). Vítěz Czech Grand Design navrhl citlivý projekt modernizace, který zachovává původní architektonické prvky budovy z osmdesátých let minulého století. Projekt rekonstrukce a rozšíření galerie byl plně financován z prostředků Lázní Poděbrady, a. s.

„Cílem lázeňské galerie je rozšířit již tak širokou nabídku kulturního vyžití v Lázních Poděbrady o jedinečné výstavní projekty. Letošní výstavní program představí divoké expresivní malby Antonína Kroči, hravé ilustrace japonské umělkyně Saki Matsumoto a realistické obrazy české krajiny od Julie Winterové Mezerové “ dodal ředitel lázeňské galerie Mgr. Vojtěch Odcházel.

Bohatý program slavnostního otevření galerie nabídne vernisáž Antonín Kroča: Na Dřeň, koncert operních pěvkyň Moravskoslezského Národního divadla Eriky Šporerové a Marianny Pillárové v klavírím doprovodu Marie Horáčkové, degustaci lahodných vín z nové galerijní Kavárny Viola a otevření nového galerijního obchodu s širokou nabídkou jedinečných artefaktů.

Událost je součástí doprovodného programu Soundtrack Poděbrady 2020.

Záštitu nad výstavou Antonín Kroča: Na dřeň převzala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová a starosta města Poděbrady Jaroslav Červinka.

Slavnostní otevření galerie pořádají Lázně Poděbrady, a. s. ve spolupráci s Polabskou uměleckou společností, z. s.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *