Artalk.cz

do 13. 9. / Z ochranných pomůcek výstavní exponáty: Design za časů koronaviru

Pandemie koronaviru sice zásadně zkomplikovala letošní Mezinárodní bienále studentského designu DESIGN.S, ale přinesla zároveň také nové příležitosti. Poté, co se pořadatelé s nadhledem vypořádali s přenesením akce do virtuálního prostoru, dávají nyní možnost mladým designérům ukázat, jak se poprali s výzvami, které covid-19 s sebou přinesl. Vyhlásili pro ně totiž novou samostatnou kategorii pod názvem „Design za časů koronaviru“.

Až do 13. září 2020 tak mohou studenti všech typů středních a vysokých škol přihlašovat do designové soutěže jimi navržené ochranné pomůcky či nejrůznější předměty pro každodenní používání v době mimořádných opatření.

Na rozdíl od hlavní kategorie se mohou účastnit i pedagogové, případně spolupracující instituce a komerční subjekty.

„Rouška je fenoménem této doby a je vlastně výrazem našeho dnešního života. Života, po kterém nikdo netoužil, který nás zasáhl, ale na který celá společnost dokázala neuvěřitelně rychle zareagovat,“ vysvětlila jeden z impulsů pro vyhlášení nové kategorie členka výběrové komise dr. Hana Dvořáková, ředitelka Etnografického ústavu Moravského zemského muzea.

Právě rychlost, se kterou se nejenom studenti pustili do navrhování a výroby ochranných pomůcek, zaujala organizátory bienále a nepřímo je tím pobídla k vyhlášení speciální kovidové kategorie soutěže. Jak podotýká jedna ze zakladatelek DESIGN.S Klára Šikulová: „Jako již mnohokrát v historii, také dnes dokazujeme, že česká invence, schopnost improvizace a zejména obrovská kreativita je něco, na co můžeme být hrdí.“

Formulář přihlášky je k vyplnění na webu Technického muzea v Brně, které je spolupořadatelem akce, nebo přímo na webu bienále http://design-s.eu/.

Výstava vybraných prací proběhne 5. října 2020 v Technickém muzeu v Brně při příležitosti dernisáže on-line výstavy čtvrtého ročníku Mezinárodního bienále studentského designu DESIGN.S.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *