Artalk.cz

Praha vypíše výběrové řízení na ředitele Galerie hlavního města

Pražský magistrát vypíše výběrové řízení na ředitele Galerie hlavního města Prahy (GHMP). Řízení bude vyhlášeno do 3. července letošního roku a vybraný ředitel nastoupí od 1. ledna 2021. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. GHMP je městskou příspěvkovou organizací zabývající se mimo jiné výstavami a sbírkovou činností.

Magistrát podle svých interních pravidel vypisuje výběrová řízení na posty ředitelů svých organizacích pravidelně po šesti letech. Do výběrového řízení se mohou přihlásit i dosavadní ředitelé. Nynější ředitelka Magdalena Juříková do funkce nastoupila ve druhé polovině roku 2012.

Uchazeči budou muset předložit kromě životopisu či motivačního dopisu rovněž svou koncepci rozvoje galerie v letech 2021 až 2026 včetně rozvahy jejího ekonomického fungování. Nového ředitele vybere magistrát do letošního 21. prosince.

GHMP se zaměřuje zejména na moderní a současné umění. Stará se rovněž o sbírky patřící hlavnímu městu včetně například soch na veřejném prostranství. Galerie vystavuje v sedmi objektech, a to v Domě U Kamenného zvonu, Městské knihovně, Colloredo-Mansfeldském paláci, Domě fotografie, v Bílkově vile, trojském zámku a v Domě Františka Bílka v Chýnově.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *