Artalk.cz

TZ: 3Kurátorky opět v Invalidovně

3Kurátorky opět v Invalidovně / Praha / 21. 5. 2020

Kreativní uskupení 3Kurátorek se po roce vrací do prostorů karlínské Invalidovny. V letošním roce se ve výstavním programu znovu zaměří na prezentaci mladých tvůrců a studentů vysokých uměleckých škol. V rámci výstavního programu představí dvě autorské a čtyři skupinové výstavy.

Dne 27. května 2020 od 14 hodin se v západním křídle Invalidovny koná tisková konference, kde bude představen program Studia Alta, které zde pro letošní rok zaštituje kulturní provoz. Během konference bude zveřejněn i výstavní program 3Kurátorek.

„Tvorba výstav v Invalidovně byla iniciační pro založení naší kreativní platformy, proto jsme nepochybovaly o zapojení se i v letošním roce.“ komentují návrat 3Kurátorky. Zahájení výstavní sezóny proběhne vernisáží výstavy RE-? dne 18. června 2020, která se bude ohlížet a zamýšlet na kontinuitou i návraty, kde vše započalo. Nikoliv však nostalgickým způsobem, ale myšlenkou, která bude schopna propojit to, co předešlý rok započalo, na co chceme navázat a co chceme zdokonalovat.

Cílem 3Kurátorek je tvořit prostor pro tvorbu autentického umění, podporovat mladé tvůrce a rozšiřovat povědomí o dění na kulturní scéně. Vizí platformy je vybudovat synergické místo, kde se lidé obohacují dialogem mezi uměním a společností a přispět tím k pestrosti pražského kulturního života.

Areál Invalidovny spravuje Národní památkový ústav, který již podruhé propůjčuje západní křídlo budovy k vytvoření živého kulturního centra v srdci Karlína.

Vstup do západního křídla Invalidovny naleznete na adrese Sokolovská 24/136, Praha 8, za rohem vpravo od hlavního vstupu do Národního památkového ústavu.

Pro více informací sledujte webové stránky www.3kuratorky.cz nebo facebookové stránky 3Kurátorky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *