Artalk.cz

TZ: Zastavil se čas

Zastavil se čas / kurátorka: Tamara Moyzes / Artivist Lab / Praha / 7. 4. – 25. 5. 2020

Výstava „Zastavil se čas“ mapuje prostřednictvím receptů na polévku „Pho“ hranice reality dvou generací, mapuje tekutý čas. Vzpomínky, poznání a paměť jsou základním tématem výstavy. Druhá generace Vietnamců žijících v České republice přejímá kulturu země svých rodičů zprostředkovaně skrze vzpomínky a příběhy. Vietnam se však od doby jejich odchodu změnil. Čas nezůstal stát.

Umělci pracují s otázkou společenských stereotypů a reflektují je pomocí polévky „Pho“. Ruku na srdce, kolik z nás ve většinové společnosti dobře zná kulturu vietnamské menšiny? Nudle „Pho“ známe všichni, ale známe také všechny možné recepty?

Změnou v čase, nebo změnou kulturní, prošly rovněž recepty na polévku „Pho“. Můžeme je dělit na tradiční, na vařené pomalu anebo rychle – pro lenochy. Každá domácnost si svůj recept vylepší, pozmění, takže se recept stane rodinným a snad v rodině předávaným po generace. Anebo naopak… Pojďme společně pomocí Vámi zaslaných receptů ukázat, že každá generace má recept svůj vlastní.

Sdílejte s námi své recepty na „Pho“! Ty nejzajímavější uvaříme a polévku pošleme lidem bez domova, lékařům a zdravotním sestrám. Na místa, kde polévka podle Vašeho receptu pomůže zahnat hlad, nebo nabrat energii při těžké práci.

Zároveň všechny recepty, které nám pošlete s hashtagem #phovsem, zařadíme do knihy receptů „Zastavil se čas“. Ta bude ve formě PDF dostupná na webových stánkách naší galerie Artivist Lab.

Vystavující umělci:
Nguyen Anh Tuyet
Minh Thang Pham
Long Phi Trieu
The Anh Nguyen
Vu Duc Minh

Kurátorka
Tamara Moyzes

Spolukurátorka
Nguyen Anh Tuyet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *