Artalk.cz

Z ministerstva kultury odešla náměstkyně pro živé umění Kalistová

Na ministerstvu kultury skončila dlouholetá náměstkyně sekce živého umění Kateřina Kalistová (ČSSD). „Rozhodla se po dohodě ukončit své působení na ministerstvu kultury ke konci roku 2019,“ řekla dnes na dotaz ČTK mluvčí ministerstva Michaela Lagronová. Ministerstvo má od začátku roku tři místo čtyř odborných náměstků. Na dvě z nich se uskutečnila výběrová řízení. Řízením sekce živého umění byl pověřen Milan Němeček, který je ředitelem odboru umění, literatury a knihoven a byl zástupcem náměstkyně této sekce. Na pozici náměstka bude konkurz vyhlášen, doplnila mluvčí.

Kvůli úsporám se sloučila sekce legislativní a ekonomická, čímž se ušetří jedno místo náměstka. Ubylo i místo jednoho ze dvou politických náměstků, už na podzim odešel Alois Mačák. Jiří Vzientek politickým náměstkem zůstal.

Ze dvou konkurzů na místa odborných náměstků vyšli vítězně dosavadní náměstkové. Výběrová komise doporučila ministrovi na místo náměstkyně pro řízení sekce legislativní a ekonomické podpory kultury jako nejvhodnější uchazečku Petru Smolíkovou, která dosud jako náměstkyně vedla sekci legislativní a mezinárodních vztahů. Na místo náměstka pro řízení sekce kulturního dědictví a příspěvkových organizací komise jako nejlepšího kandidáta doporučila Vlastislava Ourodu, který dosud na ministerstvu vedl sekci pro řízení kulturního dědictví.

„Po dohodě s ministrem jmenoval oba vybrané kandidáty státní tajemník do funkcí tak, aby mohli předmětné sekce začít řídit od 1. ledna 2020,“ uvedla mluvčí. Petra Smolíková pracuje na ministerstvu kultury od roku 1998 a Vlastislav Ouroda od roku 2015. Kalistová byla náměstkyní ministra od roku 2014.

V dubnu skončí mandát státnímu tajemníkovi na MK Zdeňku Novákovi. Na místa státních tajemníků se budou také vyhlašovat konkurzy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *