Artalk.cz

Muzeum umění a designu v Benešově povede Lenka Škvorová

Ředitelkou Muzea umění a designu v Benešově se stala Lenka Škvorová, která byla dosud pověřena řízením této instituce. Uspěla ve výběrovém řízení, radní ji podle zápisu zveřejněného na webových stránkách města jmenovali do funkce s účinností od Nového roku.

Do konkurzu na ředitele muzea se přihlásili tři lidé. Ve výběrové komisi usedli kromě zástupců města i odborníci, například ředitel Muzea Podblanicka Radovan Cáder, ředitelka Galerie Středočeského kraje Jana Šorfová a hlavní kurátor této instituce Richard Drury.

Předchozí výběrové řízení město zrušilo. Interní audit odhalil v muzeu nesrovnalosti administrativního a finančního charakteru, které bylo potřeba do jmenování nového šéfa odstranit. Nabídka navíc byla zveřejněna na úřední desce jen 14 dní a přihlásili se pouze dva uchazeči. Výběrové řízení bylo proto vypsáno znovu a nabídka byla tentokrát na úřední desce ponechána déle.

Audit odhalil nedostatky v muzeu už v minulosti, týkaly se hlavně uložení sbírkových předmětů a nabývacích dokladů. Bývalý ředitel Tomáš Fassati poukazoval na dlouhodobé personální problémy a předloni rezignoval na funkci. Řízením instituce byla od té doby pověřena Škvorová, která v muzeu působí jako odborná pracovnice.

Muzeum umění a designu bylo otevřeno loni v září po téměř dvouleté opravě, během níž se proměnily nejen výstavní prostory v přízemí budovy, ale i výstavní koncepce. Pořádá krátkodobé i dlouhodobé výstavy, výtvarné dílny, přednášky, diskuse a filmové projekce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *