Artalk.cz

Open Call Brno AIR 2020 pro české umělce, kurátory či teoretiky na rezidenční pobyt v Galerii Arsenal, Bialystok, Polsko

Dům umění města Brna, Brno Artists in Residence a Galerie Arsenal – Artist in Residence, Bialystok, Polsko vyhlašují výzvu k předkládání žádostí pro měsíční rezidenční pobyt v Polsku. Pobyt je určen pro umělce, kurátory či teoretiky žijící v České republice.

Základní informace 

V roce 2004 iniciovala Galerie Arsenal v Bialystoku multidisciplinární residenční program pro vizuální umělce, kurátory a teoretiky. Jeho cílem je podpořit kreativní proces a činnost umělců, kurátorů či teoretiků pracujících se širokou škálou médií, z různého prostředí a zemí. Program je příležitostí pro kulturní výměnu a poznávání nových kulturních kontextů, a umožňuje rozvoj hlubšího pochopení kulturní a společenské diverzity v lokálním kontextu.

Zveme umělce, kurátory či teoretiky, aby se zúčastnili našeho měsíčního residenčního programu, který se koná v září 2020. Během pobytu budete mít příležitost k nezávislé i kooperativní tvůrčí práci. Výstupy residence mohou mít formu veřejné prezentace, setkání s diváky, workshopů či aktivit ve veřejném prostoru.

Rezidence zahrnuje

  • finanční příspěvek 2000 zlotých
  • ubytování
  • pracovní prostor pro umělce
  • technickou podporu a odbornou konzultaci.

Termín rezidence

Rezidenční pobyt se uskuteční od 2. 9. – 30. 9. 2020
Místo konání: Galerie  Arsenal, ul. Mickiewicza 2, 15-222 Białystok, Polsko

Jak se přihlásit

Přihláška musí obsahovat následující dokumenty (pouze v PDF):

  • motivační dopis vysvětlující, proč se umělec do programu hlásí, co od něj očekává a na co by se chtěl zaměřit během residence (max. 3 000 znaků)
  • stručný informativní životopis včetně kontaktu (max. 1 str.)
  • portfolio (max. 10 MB)
  • videa/filmy – doporučujeme poslat odkazy na webové stránky, stránku na Vimeo, youtube, etc. Neposílejte prosím video soubory.

Přihlášky se přijímají výhradně v angličtině a emailem, do 17. listopadu, 2019 (do 23:59). Do předmětu zprávy prosím uveďte „Open Call – Arsenal“ a pošlete na brnoartistsinresidence@gmail.com

Další informace poskytne: Šárka Telecká telecka@dum-umeni.cz, Jan Langer langer@dum-umeni.cz

Rezidenční pobyt umělce se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky. Statutární město Brno finančně dotuje provoz Domu umění města Brna, příspěvkové organizace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *