Artalk.cz

TZ: Juraj Martiška

Juraj Martiška / Hravé obrázky / Muzeum hlavního města Prahy / Praha / 6. 11. 2019 – 5. 1. 2020

Juraj Martiška je významným slovenským ilustrátorem, malířem a grafickým designerem, který v roce 2013 obdržel Cenu Ludovíta Fully za ilustrační tvorbu pro děti a mládež. Muzeum hlavního města Prahy nyní představuje průřez jeho vlastní ilustrátorskou tvorbou. Na výstavě jsou zastoupeny knihy významných českých autorů pro děti a mládež – Jiřího Holuba, Ivony Březinové, Zdeňka Karlíka, Pavla Valacha, Marie Kšajtové a Veroniky Hájkové.

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 5. listopadu 2019 v 18.00 hodin za účasti ilustrátora Juraje Martišky. Pro veřejnost bude přístupná od 6. 11. 2019 do 5. 1. 2020.

Stručně o autorovi

Juraj Martiška se narodil v roce 1969. Vystudoval Střední průmyslovou školu v Kremnici a Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, obor malířství. Věnuje se ilustraci, volné tvorbě a grafickému designu.  Ilustroval několik desítek učebnic a knih autorů pro děti a mládež (Pohádky H. Ch. Andersena, Pinokiova dobrodužství C. Collodiho, Děvčátko z věže J. Bodnárové, Prázdniny se strýcem Rafaelem V. Šikuly, Krále s kytarou J. Navrátila a mnoho dalších. Pravidelně získává ocenění za nejkrásnější slovenské dětské knihy (2009–2018).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *