Artalk.cz

TZ: Kontakt. Mezinárodní sympozium keramiky Bechyně 1966 – 2018

Kontakt. Mezinárodní sympozium keramiky Bechyně 1966 − 2018 / kurátorky: Veronika Rollová, Eva Pelechová / Galerie Kvalitář / Praha / 11. 10. – 22. 11. 2019

Kontakt je název výstavy keramiky Mezinárodního sympozia keramiky Bechyně, která ukazuje současnou uměleckou tvorbu i více než padesátiletou historii sympozia.

Cílem je představit keramiku v jiném světle jako materiál nejen pro užité umění, ale i volnou uměleckou plastiku. Výstava představuje díla 6 umělců z Čech a zahraničí, kteří se zúčastnili sympozia v minulém roce a zasazuje je do kontextu těch nejzajímavějších prací, které vznikly na bechyňských sympoziích v průběhu 60. až 80. let a věnovaly se stejným tématům jako soudobé sochařství.

K vidění je tedy nejen současná keramická tvorba, ale i pohled do historie tohoto pravidelného mezinárodního setkávání umělců, které v jihočeské Bechyni probíhá bez přerušení od roku 1966.

Výstavu uspořádalo Mezinárodní symposium keramiky Bechyně, o. p. s. ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze a Alšovou jihočeskou galerií. Partneři: Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Městská část Praha 1, LAUfeN CZ, Jihočeský kraj, město Bechyně, Střední uměleckoprůmyslová škola Bechyně, Atelier Design

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *