Artalk.cz

TZ: Plzeň Design Week hledá zajímavé současné značky, v listopadu ale zavzpomíná i na retro

Plzeň Design Week hledá zajímavé současné značky, v listopadu ale zavzpomíná i na retro / Plzeň / 11. 11. – 17. 11. 2019

Čtvrtý ročník plzeňské přehlídky designu se uskuteční od 11. do 17. listopadu 2019. Stejně jako v minulých letech nabídnou organizátoři přednášky, výstavy či diskuze s osobnostmi designu a neopomenou ani výročí 30 let svobody. Doby sametové revoluce připomene mimo jiné výstava Fenomén Favorit o rokycanských jízdních kolech zapůjčená Národním technickým muzeem. Hlavní částí programu bude již tradičně víkendová prodejní přehlídka současného designu. Na tu se mohou designéři a tvůrci hlásit v otevřené výzvě ještě tento týden, do pátku 20. září. Díky přeshraniční spolupráci budou mít možnost se zároveň prosadit na německém trhu. Přihláška je otevřená na webu www.plzendesign.cz.

„Sametovou revoluci a dobový design si připomeneme hned v několika částech programu. Fenomén Favorit představí desítku retro kol, a to jak tehdy oblíbené, ale nedostatkové modely, tak závodní speciály,“ říká produkční akce Soňa Rychlíková a pokračuje: „boj za svobodu připomene také Julian Vogel, jeden z nejznámějších německých street-artistů, který se vyznačil především svou tvorbou tzv. ‚peace walls‘ v zemích třetího světa.“ Program festivalu se kromě retra zabývá i současným designem. Například nyní organizátoři hledají zajímavé značky a designéry, kteří se mohou hlásit na víkendovou prodejní přehlídku od 15. do 16. listopadu. Tzv. „open call“ neboli otevřená výzva běží do 20. září 2019 na webu www.plzendesign.cz. Vybrané značky se pak představí plzeňskému publiku.

Díky spolupráci s městem Regensburg dostanou značky možnost pořídit si spolu s registrací na Plzeň Design Week prodejní místo za zvýhodněnou cenu na Dilly Dally Designmarkt Regensburg, který proběhne 2.-3. listopadu 2019 a navštěvuje ho až 6.000 lidí. Jeho organizátoři si navíc na plzeňské přehlídce budou vybírat značky, které zařadí do speciálního předvánočního pop-up store v historickém centru Regensburgu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *