Artalk.cz

TZ: Zažij město jinak! Centrum Hradce jako místo pro sousedské setkávání

Zažij město jinak! Centrum Hradce jako místo pro sousedské setkávání / Hradec Králové / 20. 9. 2019

Akce, která se těší velké oblibě, se znovu uskuteční v okolí Velkého náměstí, konkrétně v ulici Tomkova a povede až na Svatojánské náměstí. Přijít může každý, od dětí po seniory, a to v pátek 20. září od 16 h. Na programu budou hudební vystoupení, divadlo, promítání, tvořivé dílny pro malé i velké, gurmánské zážitky, bazárek místních podniků a společné jídlo. 

Zažít město jinak je sousedské setkání, jehož náplň vytvářejí sami obyvatelé daných lokalit. Jsou založené na principu společného sdílení veřejného prostoru, vzájemné výpomoci a dobrovolnickém nasazení místních organizátorů a mnoha dalších subjektů.

„Líbí se nám myšlenka akce. Obyvatelé měst mají vystoupit ze stereotypu vnímání veřejného prostoru a uvědomit si jeho hodnotu. Společné setkávání, seznamování, prezentace podniků i umu místních lidí, to je to, co tuto akci dělá ojedinělou a významnou,“ dodává Martina Erbsová, ředitelka Centra uměleckých aktivit, která tuto akci organizuje.

Na ZMJ můžete poznat spousty zajímavých lidí ze svého okolí, naučit se od nich to, co umí, navázat či prohloubit místní spolupráci nebo se jen pobavit a užít si páteční odpoledne a večer. Program je naplánovaný do 21. hodiny a stojí za návštěvu!

Těšit se můžete na Hradeckou cimbálovou muziku, world music Café baret, spojení flétny a kytary v podání Žofie Součkové a Antonína Pevaly, na vernisáž netradiční kuchařky, vystoupení improvizačního souboru B.I.Z.O.N.I., výtvarný workshop klubu Konkrétistů, promítání filmů, bosoviště i značkový bazárek. Na své si přijdou i vaše chuťové pohárky při procházce gurmánskou uličkou, kde kromě jídla bude i pestrá nabídka skvělé kávy, vína a piva.

Centrum uměleckých aktivit Impuls Hradec Králové se téměř 30 let věnuje podpoře uměleckých aktivit v Královéhradeckém kraji, nabízí vzdělávání a aktivní vyžití pro neprofesionály v oblasti filmu, fotografie, divadla apd. Více informací najdete na www.impulshk.cz nebo na facebooku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *