Artalk.cz

TZ: Plzeňské Loosovy interiéry bodují v návštěvnosti českých architektonických památek 

Plzeňské Loosovy interiéry bodují v návštěvnosti českých architektonických památek / Plzeň / 9. 7. 2019

V žebříčku návštěvnosti nejoblíbenějších českých turistických cílů za rok 2018, který pravidelně sestavuje agentura CzechTourism, se plzeňské Loosovy interiéry umístily v kategorii architektonických památek v první desítce.  Jde o vynikající úspěch nejen vzhledem k vysoké konkurenci, ale i proto, že velkou část sezony v roce 2018 bylo možné navštívit pouze dvě prohlídkové trasy: Byty Krausových a Voglových a Brummelův dům. Největší objekt, Semlerova rezidence, je od loňského května kvůli celkové rekonstrukci nepřístupný.  

„Většina objektů v této kategorii si zachovává určitou exkluzivitu. Cílem nejsou masy turistů, kteří při velkém počtu památky spíše poškozují, ale zprostředkování jedinečného zážitku opravdovým zájemcům.  I proto máme i v sezoně otevřeno pouze 3 dny v týdnu. Vstupenky je nutné, jako například v případě vily Tugendhat, rezervovat dopředu, třeba prostřednictvím webu www.adolfloosplzen.cz,“ vysvětluje Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň-TURISMUS. Ta prohlídkové trasy po Loosových interiérech v Plzni vytvořila a provozuje.

I při těchto omezujících podmínkách navštívilo plzeňské Loosovy interiéry v roce 2018 více než 10 400 návštěvníků. Mezi nejnavštěvovanější památky v této kategorii patří Obecní dům v Praze, Colloredo-Mansfeldský palác či již zmiňovaná vila Tugendhat v Brně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *