Artalk.cz

TZ: Zahájení výstavy FIGURA v Invalidovně

Zahájení výstavy FIGURA v Invalidovně / Praha / 25. 6. 2019

Dne 27. 6. od 18 hodin proběhne zahájení výstavy FIGURA v prostorách karlínské Invalidovny pod záštitou nově vzniklé kreativní platformy 3Kurátorek. Výstava je součástí série Ateliérových pop-upů probíhajících celý červen a červenec, kdy je vždy dva týdny prezentována v duplexu 3Kurátorek tvorba studentů uměleckých vysokých škol.

Široká veřejnost si často stěžuje, že nerozumí současnému umění. My se i touto další výstavou, stejně jako předchozími, pokoušíme překonat tento kontroverzní mýtus a přinášíme možnost jak lépe porozumět současným podobám neklidného sochařství. Čemu víc by měl už člověk rozumět než umění, které je inspirováno právě lidskými bytostmi, pouze transformujících se do uměleckých figur rozdílných materiálů i velikostí. Výstava představí částečně figurativní práce studentů z Akademie výtvarných umění v Praze ateliéru Sochařství II, kteří tvoří pod vedením akad. mal. Tomáše Hlaviny, a bude doplněna současnými umělci zabývající se zejména tématem etablovanosti figury do současného postkonceptuálního umění.

Vystavenými umělci na výstavě FIGURA jsou Adam Tenora, Petr Gerych, Karel Ohera a Ruslan Vysokikh.

Adam Tenora představí ženskou figuru tvořenou senem, která svým projevem nabádá k zamyšlení se nad tématem hojnosti a plodnosti. Ruslan Vysokikh vytvořil kompozici Chrličů kritizující současný morální stav soudobé společnosti. Karel Ohera podle předlohy fotografií Jana Saudka zasadil figury do prostoru, čímž akcentuje podstatu struktury života lidských bytostí. Petr Gerych se svými sochami snaží vyjádřit co všechno bychom měli cítit ve svém nitru ve vztahu ke smyslu světa i jeho původu.

Ateliérové pop-upy jsou dvoutýdenní výstavy studentů jednoho ateliéru z pražských i mimo pražských vysokých uměleckých škol probíhající celý červen a červenec. Cílem této série je propojení ateliérů tvůrčích uměleckých oborů se studenty teorie umění.

Aktuální informace o nadcházejících událostech naleznete na webových stránkách www.3kuratorky.cz a facebookových stránkách 3Kurátorky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *