Artalk.cz

TZ: Verš a obraz

Verš a obraz / kurátoři: Ivo Hucl, Vlasta Čiháková Noshiro / Galerie kritiků / Praha / 25. 6. — 13. 7. 2019 

Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků / Česká sekce AICA / Galerie kritiků / Vás srdečně zvou na otevření výstavy Verš a obraz v úterý 25. 6. 2019 v 18 hodin (tisková konference v 17 hodin), Galerie kritiků, Palác Adria 1.p., Jungmannova 31/36, 110 000 Praha 1.

Výstava je věnována vzpomínce na Petra Geislera, vynikajícího japanologa, básníka a filosofa, kaligrafa a přítele, k 10. výročí jeho úmrtí.

Pořadatelé děkují všem zapůjčitelům vystavených děl, především autorově sestře Zuzaně Geislerové a jeho bratranci Jaroslavu Příbramskému, dále přátelům Heleně Fenclové, Daniele Hátleové, Heleně Honcoopové, Darje Kawasumi, Kristině Kopáčkové, Marcele a Filipovi Suchomelovým, Bohumilu Plankovi a Petře Vitáskové. Dále děkují čestným hostům, Galerii Zdeněk Sklenář a Světlík Art Foundation, v neposlední řadě kaligrafické asociaci Hatai – prezidentu Ujo Keisuke Matsumoto a umělkyním Kyōen Inoue, Kyokuhō Ōta, Shōun Takagi a Karyū Watanabe

Za podporu výstavě děkují pořadatelé Zuzaně Geislerové s rodinou, za kurátorskou práci Ivo Huclovi a za laskavou záštitu Japonskému velvyslanectví v České republice, Česko-japonské společnosti a Státnímu fondu kultury při Ministerstvu kultury České republiky.

Výstava potrvá do 13. 7. 2019, denně od 11 do 18 hodin kromě pondělí

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *