Artalk.cz

TZ: Narozeniny 3Kurátorek – Zahájení výstavy Socha & Krajina

Narozeniny 3Kurátorek – Zahájení výstavy Socha & Krajina / Praha / 11. 6. 2019

Dne 15. června 2019 od 18 hodin proběhne v prostorách karlínské Invalidovny narozeninová oslava nově vzniklé kreativní platformy 3Kurátorek a zároveň zahájení výstavy SOCHA & KRAJINA, která bude k vidění do 25. června 2019. Výstava je součástí série Ateliérových pop-upů, probíhajících celý červen a červenec, kdy je vždy dva týdny prezentována v duplexu 3Kurátorek tvorba studentů uměleckých vysokých škol.

Výstava SOCHA & KRAJINA prezentuje práce studentů Ateliéru sochařství II., vedené ak. mal. Tomášem Hlavinou na Akademii výtvarných umění v Praze a umělecké dílo skupiny man, která vznikla během studií v Ateliéru designu prostoru / interiéru vedeném prof. Milošem Šejnem na pražském Art & Design Institutu.

Zatímco socha je signifikantní pro studenty AVU, krajina se vztahuje ke skupině man. Obě roviny se však prolínají ve všech vystavených uměleckých dílech, které spolu navzájem komunikují, ovlivňují se, díky čemuž vybraná díla působí pospolitě.

Umělecká skupina man, jejíž součástí je Alžběta Čiperová, Nastasia Grigorieva a Markéta Musilová, ztvárnila svou instalací poctu profesoru Miloši Šejnovi, jemuž vděčí za inspiraci a odborné vedení. Celoživotní tvorba Miloše Šejna je spjatá se vztahem krajiny a těla, proto se instalace věnuje především atributům přírody a pokouší se naplnit profesorovo přání: “Býti krajinou”.

Hlavními tématy Ateliéru sochařství II. jsou vnitřní krajina, skrytý prostor, sakrálnost, fauna i environmentální udržitelnost. Konkrétně byly vybrané instalace autorů Dominika Adamce, Kristíny Haviarové, Veroniky Hurtové, Matěje Lišky, Sáry Skoczkové, Jany Svobodové, Terezy Šrámkové a Matyáše Zemana. Část autorů se věnuje procesu transformace hmoty z aktivní do pasivní formy, u jiných je typický důraz na vlastní intimitu, kterou skrze svá díla prezentují okolí. Společným motivem pro prezentovaná díla je osobitý přístup k prostředí, ve kterém žijeme a které sdílíme.

Ateliérové pop-upy jsou dvoutýdenní výstavy studentů jednoho ateliéru z pražských i mimo pražských vysokých uměleckých škol, probíhající celý červen a červenec. Cílem této série je propojení ateliérů tvůrčích uměleckých oborů se studenty teorie umění.

Aktuální informace o nadcházejících událostech naleznete na webových stránkách www.3kuratorky.cz a facebookových stránkách 3Kurátorky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *