Artalk.cz

V Praze, Brně a Ostravě se dnes koná Muzejní noc

Při tradiční akci Muzejní noc se dnes večer otevřou desítky muzeí, galerií a dalších kulturních institucí. Kromě Prahy, kde jich bude více než 70, návštěvníky přivítají také v Brně nebo Ostravě. Připravený je doprovodný program od komentovaných prohlídek přes koncerty, taneční představení až po workshopy.

Festival muzejních nocí se koná od roku 2004, kdy byla první muzejní noc v Praze. Letos se ho účastní 158 měst a více než 500 institucí. Akce začala 18. května a program dnes vrcholí Pražskou muzejní nocí, ale také otevřenými objekty například v Ostravě, Šumperku, Děčíně, Dvoře Králové, České Lípě, Chomutově, Horažďovicích nebo na zámku Kačina na Kutnohorsku. Otevřou se také památníky Josefa Lady v Hrusicích nebo Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše.

Největším lákadlem Pražské muzejní noci bude opravená stará budova Národního muzea nebo tradičně hojně navštěvované Letecké muzeum ve Kbelích, Národní technické nebo Národní zemědělské muzeum. K dopravě mezi sedmi desítkami objektů mohou návštěvníci využít speciální autobusové a jednu tramvajovou linku. Prodloužený bude i provoz běžné MHD.

V loňském roce se kvůli silnému dešti Pražské muzejní noci účastnilo nejméně lidí od roku 2006. Organizátoři zaznamenali 120.000 vstupů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *