Artalk.cz

TZ: Muzejní noc pod Ještědem 2019: Návrat do budoucnosti

Muzejní noc pod Ještědem 2019: Návrat do budoucnosti / Oblastní galerie v Liberci / Liberec / 17. 5. 2019

V pátek 17. května 2019 se na Liberecko vrací oblíbená tradiční akce – Muzejní noc pod Ještědem. Kromě noční prohlídky jednotlivých institucí se návštěvníci mohou těšit na bohatý doprovodný program ve formě různých vystoupení, na stánky s občerstvením a na výtvarné dílny pro děti. Program Muzejní noci pod Ještědem zaujme všechny věkové a sociální skupiny. Vstup zdarma.

„Akci letos zaštítí společné téma, kterým je návrat do budoucnosti,“ prozradila Petra Kašková, koordinátorka programu. „Téma se odrazí především ve výtvarných dílnách, které budou probíhat ve vybraných institucích, v některých pódiových vystoupeních. Chybět nebude ani robot,“ s úsměvem dodává Petra Kašková. Do celovečerního programu, který bude probíhat mezi 18.00 hodinou a půlnocí, budou mimo jiné zařazeny komentované prohlídky stálých expozic i krátkodobých výstav muzeí a galerie.

V Liberci se bude hlavní část programu odehrávat na uzavřené křižovatce mezi Severočeským muzeem, Technickým muzeem a Oblastní galerií, kde bude umístěno pódium se zábavným doprovodným programem – pěveckými, tanečními a hudebními vystoupeními, a také stánky s občerstvením nebo výtvarnými workshopy. Severočeské muzeum bude kvůli rekonstrukci stále uzavřené, ale výjimečně zpřístupní věž, abyste se na celou slávu mohli podívat z ptačí perspektivy. Výtvarnou dílnu Severočeského muzea najdete ve stanu před budovou. Technické muzeum návštěvníkům předvede čtyři technicky rozmanité pavilony, včetně pavilonu s vozy luxusních značek jako Rolls-Royce nebo Cadillac. Velkou změnu letos hlásí iQLANDIA, která stěhuje svůj program zpátky „domů“. Své brány v ulici Nitranská 410/10 otevře v 16 hodin všem malým i velkým příznivcům vědy za snížené vstupné – 50% sleva na veškeré vstupné.

Vratislavice nad Nisou lákají především fanoušky automobilového průmyslu k prohlídce unikátních exponátů. Rodný dům Ferdinanda Porscheho si připravil komentované prohlídky všech expozic, výtvarnou dílnu pro děti nebo specialitu v podobě UV občerstvení. Automuzeum Vratislavice nabízí komentované prohlídky svých nejlepších exponátů nebo ochutnávku piv pivovaru Konrad.

Jablonecké Muzeum skla a bižuterie k příležitosti 115. výročí vypustí symbolických 115 balónků směrem k obloze, a to přesně v 18.00 hodin. Dále představí výstavu od historie po současnost s pohledem do budoucnosti. Dům manželů Scheybalových nabídne kromě komentovaných prohlídek a výtvarné dílny také pohádky pro děti nebo neobyčejné skleněné hudební vystoupení.

Podobně jako v minulých letech bude zajištěna kyvadlová doprava historickými autobusy a tramvajemi mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se zastávkou ve Vratislavicích nad Nisou.

Podrobný program jednotlivých organizací je k dispozici na webových stránkách, Facebooku a v informační brožuře, která bude zdarma k dispozici v zúčastněných institucích a v infocentrech. V brožurce rovněž návštěvníci naleznou jízdní řády historických autobusů a tramvají.
Sběratelé mají možnost získat na akci turistické absolventské vizitky.

Projekt Muzejní noc pod Ještědem je součástí Festivalu muzejních nocí, který volně navazuje na Mezinárodní den muzeí. Tuto akci společně pořádají: Oblastní galerie Liberec, Severočeské muzeum v Liberci, Technické muzeum Liberec, iQLANDIA, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, Dům Jany a Josefa V. Scheybalových Jablonec nad Nisou, Automuzeum a Rodný dům Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou. Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Libereckého kraje, Statutárního města Liberce a Statutárního města Jablonce nad Nisou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *