Artalk.cz

Sbohem, pane ministře – koncert na podporu petice za odvolání ministra Antonína Staňka

David Koller Band & Bára Poláková, Tata Bojs a další hudebníci vystoupí v pondělí 20. května od 18 hodin v proluce Muzea umění Olomouc na koncertu podporující petici www.nekulturniministr.cz. Unikátní prostor, který byl více než půl století pro veřejnost uzavřen, ožije protestem proti počínání Antonína Staňka na postu ministra kultury České republiky.

Ještě nikdy v polistopadové historii se žádný ministr nechoval tak nepřátelsky k institucím, které ministerstvo kultury zřizuje, jako právě Antonín Staněk. Tento protestní koncert je vyjádřením vůle po jeho odvolání z důvodu nekompetence a selhání ve funkci nejvyššího vládního představitele pro oblast kultury. „Politická zvůle, kam oko dohlédne! Když to člověk zažije na vlastní kůži, tak ví, kolik energie se musí na spravedlivý boj použít, aniž by měl záruku, že to dobře dopadne! Podporuji zaměstnance olomouckého Muzea umění! Cítím s Vámi!“ napsala pěvkyně Dagmar Pecková, která bude jednou účinkujících.

Kromě Dagmar Peckové přijedou podpořit Muzeum umění Olomouc, autory petice z Centra pro současné umění DOX i všechny příznivce kultury tyto kapely
a interpreti:

Tata Bojs
ASPM Jana Spáleného
David Stypka & Bandjeez
Nylon Jail
David Koller Band & Bára Poláková

Koncert zahájí ředitel DOX Leoš Válka a v jeho průběhu vystoupí s krátkými projevy další známé osobnosti z řad signatářů petice.

Velké poděkování patří kapelám, které odehrají koncert v Olomouci bez nároku na honorář. Navíc někteří účinkující museli kvůli narychlo zorganizované akci měnit již dohodnutý program. Náklady na financování technické podpory neponese Muzeum umění Olomouc, ale sponzoři i někteří zaměstnanci Muzea umění.

Vstup na koncert bude zdarma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *