Artalk.cz

V čele architektonické komory stojí bývalý pražský primátor Kasl

Novým předsedou České komory architektů (ČKA) byl dnes zvolen někdejší pražský primátor Jan Kasl (67). V čele stavovské organizace nahradil Ivana Plicku, který ji vedl v posledních pěti letech. Prvním místopředsedou komory se dnes stal Petr Velička, druhým místopředsedou Milan Svoboda. O personálních změnách komora informovala v tiskové zprávě.

V uplynulých dnech se konaly volby také do dozorčí rady ČKA a stavovského soudu. Svoji pozici v čele dozorčí rady obhájil Miroslav Holubec. Prvním místopředsedou se stal David Mikulášek, druhým místopředsedou je Václav Zůna. Volby do předsednictva stavovského soudu stejně jako před rokem potvrdily ve funkci předsedu Davida Mateáska a místopředsedu Václava Šebka.

Komora hodlá i pod novým vedením pokračovat ve svých prioritách, mezi něž patří propagace profese architekta a kvalitní architektury či spolupráce v rámci Česka i na mezinárodním poli. Komora bude také pokračovat v připomínkování zákonů důležitých pro výkon profese architekta. Stěžejní je přitom aktuální proces změny stavebního práva.

Nově zvolený předseda komory Jan Kasl má vlastní architektonickou praxi. V minulosti byl aktivní v politice. Od listopadu 1998 do května 2002 byl pražským primátorem.

Členem představenstva komory je Kasl od loňského dubna. Komoru zastupuje v pracovních skupinách zapojených do procesu rekodifikace stavebního práva.

Komentáře

  • ČKA v hluboké krizi, kterou

  Ztráta komory za rok 2018 minus 4,5 milionu Kč.
  Majetek komory se zmenšil z 8 milionu na 1 milion.

  arch. Ladislav Lábus, předseda autorizační rady ČKA:
  „…nedělejme ze vzniklé situace drama. Pokud podnikáte, víte, že na účtu občas nějaké peníze chybí a ono se to následně nějak vyřeší. Forenzní audit je v této situaci velmi silný a neadekvátní nástroj….“

  Ve zprávě se vůbec nehovoří o hlavních tématech, které se na valné hromadě probíraly,
  o kontrolním nálezu dozorčí rady,
  o odpovědnosti za obrovskou ztrátu komory (za rok 2018 mínus 4,5 milionu korun),
  o výrazném snížení majetku komory za poslední tři roky (zmenšil se z 8 milionů na 1 milion),
  o tom, že za všechno prý může bývalá ředitelka kanceláře,
  o trestním oznámení,
  o tom proč rezignoval předseda,
  o tom jak a o kolik byly zvýšeny příspěvky členům,
  to je opravdu divné a pochybné.
  https://www.archiweb.cz/n/domaci/zprava-o-valne-hromade-cka- aneb-quo-vadis-komoro-architektu-v-roce-2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *