Artalk.cz

TZ: Anamaria Pravicencu

Anamaria Pravicencu / Poslouchání v Igloo II – Zvuky rumunského venkova / Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě: zvuková galerie IGLOO / Jihlava / 25. 4. 2019

Po desítce výstav ve zvukové galerii IGLOO následuje stejný počet poslechových setkání s umělci z celého světa. Po únorovém představení Veroniky Svobodové a Oony Libens (Belgie – Švédsko) zařazujeme do programu zvuky z Rumunska.

Rumunský venkov je dnes stejně idylický jako před sto lety, trhy se zvířaty uprostřed polí, vozy tažené koňmi, stáda ovcí blokující dopravu, krávy vracející se samy domů, děti hrající si v prachu ulice až do pozdních letních večerů, štěkající psi, ptáci. Během léta téměř všude mimo města rozptýlí ticho brzkého svítání kokrhající kohout. Výběr z terénních nahrávek připravila Anamaria Pravicencu.

Anamaria Pravicencu vystudovala kresbu a sochařství, zajímá se o zvuk a instalaci. Od roku 2006 je uměleckou ředitelkou skupiny Jumătatea plină, propagující ve svých pravidelných programech zvukové a hudební experimenty (Sâmbăta sonoră). Je kurátorkou portfolia SEMI SILENT a produkuje vlastní zvuková díla.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *