Artalk.cz

Karlovarský kraj investuje do oprav a modernizace galerií a muzeí

Karlovarský kraj opravuje za statisíce korun své galerie v Karlových Varech a Ostrově. Rozsáhlejší úpravy čekají chebské a sokolovské muzeum i krajskou knihovnu, informovala dnes ČTK náměstkyně hejtmanky pro oblast kultury a památkové péče Daniela Seifertová (ANO).

„Ve výstavních prostorách Galerie umění Karlovy Vary proběhla výměna osvětlení za 500.000 korun a naplánována je i instalace nového úložného systému depozitáře s posuvnými rošty za 680.000 korun,“ uvedla Seifertová. V ostrovském letohrádku se dokončuje oprava oken včetně výměny těsnění za 150.000 korun.

Velké opravy kraj plánuje v Muzeu Cheb. Za 6,8 milionu korun bude rekonstruováno teplovodní vytápění a vyměněna elektroinstalace, zhruba 1,6 milionu bude stát zavedení datové sítě do expozičních a výstavních prostor. „Na to naváže instalace moderního osvětlení za 4,8 milionu korun. Postupné technické zhodnocení budovy muzea vede k přípravě nové expozice, na jejíž řešení bude zpracován architektonický projekt,“ doplnila Seifertová.

Milionové investice směřuje kraj i do muzea v Sokolově, kde se za zhruba 18 milionů korun plánuje obnova zámeckého sklepení. Největší investicí kraje do kulturních institucí bude stavba nového depozitáře krajské knihovny asi za 120 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *