Artalk.cz

TZ: Brněnská muzejní noc ve Fait Gallery

Brněnská muzejní noc ve Fait Gallery / Fait Gallery / Brno / 20. 5. 2017 od 18 do 24h

unnamed

Brněnská muzejní noc ve Fait Gallery

18:00 – 22:30
Noční synergie / workshop pro děti a dospělé (od 6 do ∞ let)
Inspirováni experimentální kresbou Milana Grygara probudíme své smysly. Skrze výtvarné činnosti oživíme zrak, zbystříme sluch a prohloubíme hmatové vnímání. Objevíme kresebnou stopu mechanických hraček a vyzkoušíme si intuitivní práci s plochou papíru. V průběhu celé noci bude také za přispění návštěvníků vznikat grafická partitura určená pro hudební interpretaci.

18:00 – 21:00
Nekonformní kresba / workshop pro nejmenší děti (od 2 do 6 let)
Je důležité nejen to, co kreslíme, ale také jak a čím. Přijďte si vyzkoušet nevšední kresbu tuší, kde místo štětce využijeme přírodní materiály jako bambusové dřívko či ptačí pírko. Workshop Nekonformní kresby inspirovaný tvorbou Milana Grygara je vhodný pro děti 2 – 6 let v doprovodu rodičů.

18:00 – 23:30
Vyšij si / workshop pro dospělé s Danielou Mikuláškovou
Brněnská umělkyně Daniela Mikulášková vytváří vyšívané obrazy inspirované kresbami svých dětí, jejichž jména zároveň dala vzniknout názvu její značky Kao & Maki. Workshop pro dospělé a děti od 8 let je určený začátečníkům i pokročilým. Daniela Mikulášková vás ve Fait Gallery naučí převést kresbu na plátno a provede základy vyšívání jako výtvarné techniky. Základní materiál bude k dispozici na místě zdarma, pro fajnšmekry budou ke koupi připravená plátna napnutá na rámu.
Na workshop vyšívání si můžete rezervovat místo na fg@faitgallery.com

18:00 – 23:30
Jak vyrobit kokedamu / workshop pro děti a dospělé s Kvítím z lesa Kokedama je japonská forma pěstování rostlin v mechové kouli, kterou lze zavěsit do prostoru. Po dobu Brněnské muzejní noci budou k zakoupení nejrůznější druhy rostlin, které se společně s Radkou Jaburkovou z brněnského květinářství Kvítí z lesa naučíte ubytovat v mechovém balu a dozvíte se, jak o svou levitující rostlinu pečovat. Na workshop výroby kokedam si můžete rezervovat místo na fg@faitgallery.com

20:00 a 22:00
Komentovaná prohlídka výstava Milana Grygara s kurátorkou výstavy
Milan Grygar: Světlo, zvuk, pohyb
8.3. – 29. 7. 2017
kurátor: Denisa Kujelová

Specifický koncept souvztažnosti vizuálního a akustického rozvíjí Milan Grygar ve velmi rozmanitých a často i protichůdných analogiích již pět desítek let. Fenomén zvuku je v tvorbě Milana Grygara (*1926) trvale přítomný již od poloviny 60. let, kdy jej začal systematicky zkoumat a zaznamenávat a stal se tak neobvyklou parabolou k vizuálnímu rytmu. Po experimentech s atypickými kresebnými nástroji, polyfonními možnostmi mechanických strojků a záznamy performance se vrací zpět k malbě, kde je zvuk naznačen narušením monotonie linkou, rytmizací tvarů či napětím mezi barevnými plochami.

Po celou dobu muzejní noci můžete navštívit Mutter Café s veganskou nabídkou, bookshop Artmap a dětský koutek.

Vstupné zdarma.

Více zde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *