Artalk.cz

TZ: Případ pro sociálku. Festival sociálního umění na Praze 3

Případ pro sociálku. Festival sociálního umění na Praze 3 / Venuše ve Švehlovce / Praha / 23. – 27. 10. 2016

banner-pripad-pro-socialku

Případ pro sociálku. Festival sociálního umění na Praze 3

23. – 27. 10. 2016

Od 23. do 25. října proběhne ve Venuši ve Švehlovce druhý ročník festivalu sociálního umění Případ pro sociálku. Návštěvníci se mohou těšit nejen na divadlo, ale i hudbu, debaty či výtvarné umění. Premiérově budou uvedena představení divadla pozitivních a divadla žen bez domova. Jako doprovodný program proběhne testování HIV, angažovaný workshop slam poetry či řada debat. Od 26. do 27. října program pokračuje nově i v autonomním sociálním centru Klinika. Festival probíhá pod záštitou ombudsmanky Anny Šabatové.

pripad-pro-socialku-ombudsmanka-anna-sabatova

V rámci festivalu budou ve Venuši ve Švehlovce uvedena dvě premiérová představení. 23. října Pašije, fragmenty v režii Jakuba Čermáka a 25. října Co čumíš! v režii Zuzany Burianové. První představení zachycuje poslední dny Ježíše Krista v nezvyklém obsazení, kterým je spolupráce s HIV pozitivními herci, druhé, které vzniklo ve spolupráci s organizací Jako doma, uvede popis jediného dne v tepající metropoli z pohledu žen bez domova.

Kromě dvou premiér mohou 24. října diváci navštívit též divadlo utlačovaných,  Karls of Romové, které vzniklo ve spolupráci se Starou Arénou Ostrava. Divadlo o složitém soužití s menšinami otevře další témata jako jsou kriminalita, chudoba, rasistické tendence, nezaměstnanost či nenávist.

V neposlední řadě proběhne 24. října večer social slam exhibice, Řekni to nahlas! Příjemný večer ve společnosti slamerů lze strávit posezením, ale i aktivní účastí. Nadšenci a odvážlivci se mohou hlásit na předcházející workshop 23. a 24. října, který proběhne pod vedením zkušených slamerů Anatola Svahilece a Honzy Dibitanzla, do 19. října na bara.sup@gmail.com.

Bližší informace o festivalu Případ pro sociálku naleznete na www.venuse-ve-svehlovce.cz či na FB stránkách Venuše ve Švehlovce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *