Artalk.cz

BHG manifest!

V souvislosti se svou výstavou Pure Hate v žižkovské galerii Nevan Contempo (vernisáž 8. 12. 2016) zformulovala umělecká skupina BHG (Black Hole Generation) ve složení David Krňanský, Martin Lukáč, Julius Reichel, Štěpán Marko a Honza Matoušek následující manifest.

img_6910

BHG manifest 1.0

1) Budoucnost patří mechanizované hegemonii. Budoucnost je stroj. Balada o stroji psaná prostřednictvím stroje.
2) Věříme, že je možné z jemných náznaků odhadnout nastávající dění, a tak vše přepsat. Neopodstatněně věříme čím dál víc v intuici.
3) Věříme, že jediné, co může lidstvo vytrhnout z křeče, je víra ve vyšší utopistickou myšlenku, která ani nijak nemusí být kolektivně pojmenována.
4) Víme, jak bude vypadat budoucnost. Jelikož se nelze vrátit zpátky, chceme vyrýt do ksichtu strnulosti jizvu střepem naší pravdy.
5) Toužíme změnit kód toho, co je už nakonfigurované uvnitř neměnných struktur. Topíme se v lávě.
6) Jsou věci, které zatím nelze pojmenovat, jelikož pro ně zatím jazyk nemá slov.
7) Jsou slova, která budou teprve vymyšlena, aby se s nimi pojmenovávaly fenomény nám zatím neznámé. Jsme si jisti, že tato slova nebude nikdo vymýšlet v češtině.
8) Politiku vnímáme jako velký limit kreativity a utopie. Pokoušíme se zachovávat si kolektivní naivitu a předejít tak skepsi.
9) Chceme vše, co je jen možné; výhodou je, že nevíme, co to je. Nenacházíme smysl, ale přesto jdeme pořád dál.
10) Každý má svůj úkol, svůj potenciál. Jsme instituce. Jsme struktura, která je zhoubná. Jsme absolutno. Jsme budoucnost. Jsme kritický monument.

+

1) Jsme zlí.
2) Nintendo, Ninja Turtles, Macintosh, Sony, Sega Master System 2, Kendrick Lamar, Tesla, Saab, Nike.
3) Jebat Národní galerii.
4) Direktivní požadavky definující povahu, vzhled, účel a smysl díla považujeme za průkazné/opodstatněné pouze pokud pocházejí z našeho kruhu.
5) Nepřizpůsobiví občané.
6) Vycházíme z předpokladu, že situace, ve které se nacházíme, je nejabsurdnější ze všech situací, které dosud světové dějiny zmapovaly.
7) Nemáme pravdu, nechceme mít pravdu, nemůžeme mít pravdu, nepotřebujeme pravdu. Máme intuici.
8) Jménem revoluce stále postavený kokot.
9) Bohem nadaní géniové.

David Krňanský
Martin Lukáč
Julius Reichel
Štěpán Marko
Honza Matoušek

Komentáře

  • Radim Langer

  Jako hluky z ulice, kdekdo pořvává na kdekoho, jako monotónní salát TV zpráv určený nikomu a všem. Potenciál pro další diskusi: ODPAD!!!

  PS: fašismus, machismus a nízké IQ se tu (opět) křečovitě drží za ruce nikoli jen z lásky k sobě samým, ale ze strachu upřímně a racionálně vypovídat o skutečných problémech.

  • David Krňanský

  A jeste k tomu vsemu jsme Radime genderove nevyvazeni. Nestydime se za to. Kdyby se dalo velikosti IQ topit v kamnech, tak bys musel vazne prevzit odpovednost za globalni oteplovani. #peace #IQKAMNA

  • Radim Langer

  A ten argument je?

  • Radim Langer

  Dodatek: Nevím o tom, že bychom si kdy potykali.

  • J.R.B

  Co znamena argument je ………

  Tak se muzu ptat tebe argument je.
  Jo aha argument je ze ty si pan ucitel kterej bude doktor . a my mame sotva maturitu . a ktomu ja neumim ani spravne psat cesky.

  Ps kdybysis vyndal hlavu ze zadku tak se ti mozna trosku zvetci rozhled
  ps2: za mne mas 100 bodu z desiti…………

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *