Artalk.cz

do 16.4. / Open call SVĚTOVA 1 pro začínající umělce*kyně do programu As We Grow

SVĚTOVA 1 zve začínající umělce*kyně, aby se zúčastnili Open Callu pro druhou edici vzdělávacího a umělecko-výzkumného programu As We Grow.

V roce 2023 bude na výběr ze dvou projektů. Ten první, vedený britskou umělkyní Rosie Ridgway, se bude konat koncem jara, zatímco ten druhý, vedený gruzínským umělcem Shalvou Nikvashvilim, proběhne na konci podzimu. Každý bude obsahově unikátní, potrvá 14 dní a vyvrcholí skupinovou výstavou.

Požadavky

Žadatelé*ky musí být fyzicky přítomni v Praze v době zvoleného projektu. Vyžadujeme znalost mluvené angličtiny. Po vybraných účastnících*icích požadujeme zúčastnit se celého 14denního programu. Vítáme přihlášky od umělců*kyň bez uměleckého vzdělání, a od umělců*kyň se zdravotním postižením.

Co nabízíme

Vybraným účastníkům*icím nabízíme nárok na bezplatnou 14denní vzdělávací zkušenost s etablovaným mezinárodním umělcem či umělkyní. Budete moct těžit z bohatého pracovního prostředí a intenzivní osobní interakce s umělcem*kyní dle vašeho výběru, s vědci*kyněmi a ostatními umělci*kyněmi. Nadto se aktivně zapojíte do výzkumu AWG s naší organizační a profesionální podporou. Vaše díla vystavíme ve SVĚTOVA 1 v Praze po dobu minimálně šesti týdnů. Zajistíme produkci výstavy a PR podporu před, během a po výstavě. A v neposlední řadě se budete moci zapojit i do našeho programu péče, který letos spustíme.

Přihlášky

Přečtěte si prosím pečlivě všechny požadavky uvedené na www.svetova1.cz/opencall.

Své přihlášky, které musí obsahovat vyplněný formulář a materiály požadované vámi preferovaným umělcem či preferovanou umělkyní, zašlete na adresu info@svetova1.cz. Aktuality k open callu lze sledovat i na Instagramu.

Deadline: neděle, 16 dubna 2023 o půlnoci

O PROJEKTU

Rosie Ridgway je britská multidisciplinární umělkyně a hudebnice pracující v různých médiích včetně zvuku, performance, sochařství a kostýmů, dále působící i v edukaci a v oblasti sociálního umění. Rosiina praxe je často kolaborativní nebo participativní se zaměřením na humor. Její přístup se soustředí na experimentování, oslavu odlišnosti a zvyšování přístupnosti.

Shalva Nikvashvili je gruzínský umělec, který žije a tvoří v Německu. Nikvashviliho tvorba se dívá na problémy identity prostřednictvím transgresivního pojetí idiosynkrazie, vizuálního zkoumání a modifikovaného portrétu.

SVĚTOVA 1 je neziskový umělecký prostor a platforma zaměřující se na současná, queer a sociální témata. Jde o holistickou entitu vedenou umělci a umělkyněmi, která prostřednictvím výstav a veřejných programů reaguje na aktuální dění ve Světě. Není důležité jen to, co prezentujeme, ale také jak – usilujeme o to být uměleckým, vzdělávacím i výzkumným institutem.  Naším cílem je naplno se vyjádřit, dosáhnout celkové udržitelnosti, praktikovat radikální inkluzivitu a nabídnout útočiště těm, kteří ho potřebují. 

As We Grow je náš vzdělávací a výzkumný program. Jádrem AWG je zaměření na mezigenerační dialog a související výměnu zkušeností. Každá iterace je jedinečná a navržena v dialogu s předním umělcem či umělkyní. AWG podporuje přístup „učení se prostřednictvím vytváření“ a vyvrcholí skupinovou výstavou. V roce 2023 jsme posílili náš AWG program a zaměřili jsme se na podporu začínajících umělců a umělkyň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *