Artalk.cz

Uvedení knih Piotra Piotrowského Významy modernismu a Umění a emancipace

Uvedení knih Piotra Piotrowského Významy modernismu a Umění a emancipace  / Knihkupectví ArtMap / Praha / 16. 1. 2023 v 18:00

Uvedení knih Piotra Piotrowského Významy modernismu. K historii polského umění po roce 1945 a Umění a emancipace. Výbor z textů Piotra Piotrowského proběhne v pondělí 16. 1. 2023 v 18:00 v knihkupectví ArtMap, Vojtěšská 196/18, 110 00 Praha 1.

Prezentace knih proběhne za účasti doc. PhDr. Pavlíny Morganové, Ph.D., překladatele knihy Mgr. Jana Jeništy, Ph.D. a ředitele Galerie moderního umění v Hradci Králové MgA. Františka Zachovala. Akci pořádá Galerie moderního umění v Hradci Králové pod záštitou Artmap, z. s.

Ke knize, autorovi

Obě publikace zaplňují citelnou mezeru v překladech odborné literatury z oblasti současné teorie a dějin výtvarného umění zemí někdejšího východního bloku.

Polský historik umění Piotr Piotrowski v knize Významy modernismu. K historii polského umění po roce 1945 přibližuje stěžejní momenty polského výtvarného umění od konce druhé světové války až po 90. léta a interpretuje je rovněž v širším kontextu společenských procesů a vývoje politické situace.

K edici Galerie moderního umění v Hradci Králové:

Publikace Piotra Piotrowského Významy modernismu. K historii polského umění po roce 1945 vychází v překladové ediční řadě Galerie moderního umění v Hradci Králové zaměřené na moderní a současné umění ve střední a východní Evropě, jejímž cílem je zprostředkovat české odborné veřejnosti důležité teoretické texty týkající se výtvarného umění ve zmíněných regionech.

 

Komentáře

  1. Na Piotra Piotrowského mám osobní vzpomínku, když jsem přednášel na sympoziu Art History on the Disciplinary Map on East-Central Europe. Byl velmi milý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *