Artalk.cz

TZ: Hello my name is v Galerii Světova 1

Ezra Šimek, Faolán McGowan, Alex Sihelska, Maciej Nowacki, Gleizer, Adam, Tina Hrevušová / Hello my name is / kurátoři: Vít Novák, Zai Xu / Galerie Světova 1 / Praha / 18. 2. – 27. 3. 2022 

Výstava Hello my name is ve SVĚTOVA 1, doplněná o pestrý veřejný program, se pokusí poprvé v našem prostředí představit mladou queer tvorbu. Výstavu zahájíme 18. února v 18:00 a k vidění bude až do 27. března. Více informací ve FB událost a na www.svetova1.cz.

„Protože nám šlo o to přiblížit se co nejvíce nepoučenému návštěvníkovi, vypráví vybraná díla určitý příběh, který často osciluje na hraně mezi skutečností a snem nebo pohádkou,“ vysvětluje kurátor výstavy Vít Novák.

Proces stávání se součástí queer komunity v podstatě je příběhem, kdy se hlavní postava vyrovnává se svou jinakostí, s pocitem odcizení a/nebo diskomfortu v přiděleném těle, prochází procesem proměny nebo dokonce svou identitu úplně dekonstruuje a pak znovu vytváří. Podobná zkušenost se pak může stát zdrojem inspirace, hnací silou fantazie, ale třeba také empatie, kterou se queer komunita vyznačuje.

Výstava Hello my name is ve SVĚTOVA 1 představí díla mladých queer umělců a umělkyň. Setkají se v ní Ezra Šimek, Faolán McGowan, Alex Sihelska, Maciej Nowacki, Gleizer, Adam, Tina Hrevušová. Nadto se v jejím rámci uskuteční několik doprovodných programů, například informativní přednáška s organizací Trans*parent už 10. února. Více info o programu na našem FB.

Dovolte nám, abychom vám je představili a vzali vás na prohlídku jejich zážitků. Jak se člověk stane queer? Už víme, že nezáleží jen na tom, kdo nás přitahuje. To, co má většina společného, ​​co spojuje tuto jednu queer komunitu. Pocit odcizení, být jiní než zbytek světa. Nepohodlí v tělech, v masitých schránkách. Snaha najít, kdo skutečně jsme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *