Artalk.cz

12. 6. 2021 / Veřejný prostor jsme my: Procházka s Markétou Kinterovou a paralelní dílna pro děti

Galerie VI PER zve na audio procházku po Karlíně s Markétou Kinterovou, která se uskuteční v sobotu 12. 6. 2021 od 15:00. Procházka je součástí programu výstavy Vadí x nevadí: Jak se žije dětem a rodičům v Praze?

Oči široce otevřené pro město – od Karlína ke Corsu procházka pro dospělé se zapůjčenými sluchátky pro děti všech věkových kategorií možnost paralelní dílny pod vedením Viktorie Vítů v prostorách galerie VI PER

Trvání: 30 min procházka + 15 min diskuze

Sraz: Galerie VI PER, trasa směr Corso Karlín a zpět

Zajímá vás, jak lze jiným způsobem nahlížet Corso Karlín a jeho okolí? Podíváme se na tato prostranství za využití zraku, vnímání tělesných pocitů a sluchu. Právě průvodcovská sluchátka budou pro účastníky procházky její nedílnou součástí, abychom se společně zaměřili na zostřené vnímání města a na to, jak k nám promlouvá. Naše tělo je svým způsobem veřejným prostorem a naopak. Jinými slovy při pobytu městem poskytujeme tělo veřejnosti a skrze pohyb demonstrujeme naši způsobilost k pobytu na veřejnosti. Veřejný prostor není okolo nás. Veřejný prostor jsme my. Provádí umělkyně Markéta Kinterová v návaznosti na svou autorskou knihu Kam oči, tam hlava věnovanou vizuálnímu zahlcení veřejného prostoru.

Vadí x nevadí, když jste malí – dílna pro děti (všech věkových kategorií či malé děti s rodiči) vedená Viktorií Vítů
Trvání: 30–45 min

Nejčastěji vnímáme okolí očima. Co se stane, když zapojíme do vnímání prostoru celé tělo? A jak to provedeme? Na velký papír obtáhneme čárou vlastní postavu. Do ní zakreslíme nebo napíšeme různé nápady, na které při povídání o městě přijdeme.


Foto: Jan Heller

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *