Artalk.cz

11. 2. 2021 / Alma Lily Rayner: Návod na přežití – veřejné čtení online

Alma Lily Rayner / Návod na přežití – veřejné čtení online / PLATO / OSTRAVA / online 11. 2. 2021 / záznam přístupný ve čtvrtek 11. 2. od 12 h do půlnoci na tomto odkazu.

Jednodenní online premiéra. Videozáznam performance autorského čtení z projektu Almy Lily Rayner Návod na přežití, který vznikl pro výstavu Cena Jindřicha Chalupeckého 2020.

Návod na přežití je procesuální platforma určená pro lidi s rozmanitými zkušenostmi ale stejným zájmem: mít možnost v těžkých životních situacích najít podporu a také společně vytvářet alternativní podpůrné sítě pro ostatní.

Setkávají se zde přeživší sexuálního násilí, zástupkyně romských žen, trans-komunity, lidé se zkušeností se závislostí nebo s psychiatrickou hospitalizací a další ostravské aktivistky a aktivisté. Spolupráce této polyfonie hlasů je současně kritikou stávajícího (institucionálního) systému péče a jeho limitů.

První veřejný výstup projektu proběhl formou společného čtení. Každá účastnice/účastník této performance nabízí část sebe. Každá/ý přišla/přišel přečíst text, který považuje za důležité pro vlastní postoje. Někdo jej napsal svými slovy, někdo si vypůjčil slova jiných. Všichni jsou tu, aby přeměnili mlčení v kolektivní akci.

Alma Lily Rayner

Účastnice a účastníci: Andrea Tobolová, Mirka Slívová, Jakub Černý (čte Johna Donnea), Magdalena Šipka, Elena Gorolová, Martin Novák (čte Donnarda Whitea), Alex Sihelská, Radek Šabacký (čte Bell Hooks), Ladislav Fabian, Tess (čte Václava Hraběte), Bára Vidomská (čte Anastázii Klemensovou), Zuzana Fialová, Alex Vonsík a Alma Lily Rayner (čte Audre Lorde)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *