Artalk.cz

21. 12. 2020 / On-line přednáška Sylvia Lavin: From the Postmodern to Postmodernization

On-line přednáška Sylvia Lavin: From the Postmodern to Postmodernization / Galerie VI PER / Praha / 21. 12. 2020 v 19:00

Galerie VI PER zve ke sledování on-line prezentace a diskuse, která se uskuteční 21. 12. 2020 od 19:00 přes platformu Zoom. Na událost je nutné se registrovat.

Zatímco se dějiny architektonického postmodernismu věnují neustále především problémům vizuálního stylu, radikální dopad postmodernizace na architektonické postupy je nadále do značné míry přehlížen. Kniha Architecture Itself and Other Postmodernist Myths staví informačně řízenou logiku konce dvacátého století do popředí kontranarativu postmoderní architektury.

Sylvia Lavin získala doktorát v roce 1990 na Katedře umění a archeologie Kolumbijské univerzity, poté, co obdržela stipendia od Getty Center, Kress Foundation a Social Science Research Council. Její první dvě knihy Quatremère de Quincy and the Invention of a Modern Language of Architecture (1992) a Form Follows Libido: Architecture and Richard Neutra in a Psychoanalytic Culture (2005) vydalo nakladatelství MIT Press. Její nejnovější publikace jsou Kissing Architecture (Princeton University Press, 2011), Flash in the Pan (AA Publications, 2014) a Architecture Itself and Other Postmodernization Effects (Spector Books, 2020). Lavin je též aktivní kurátorkou architektury a designu, kurátorsky připravila mj. Architecture Itself and Other Postmodernist Myths (CCA, Montreal, 2018) a Everything Loose Will Land (MAK/Schindler House, Los Angeles; Yale School of Architecture, New Haven; Graham Foundation, Chicago, 2013–14). Působí jako profesorka architektury na Princetonské univerzitě, předtím byla ředitelkou magisterského a doktorského programu na Katedře architektury a plánování Kalifornské univerzity v Los Angeles, kterou v letech 1996–2006 vedla. Sylvia Lavin je laureátkou ceny Arts and Letters Award in Architecture, již uděluje Americká akademie umění a věd.

Moderují Michaela Janečková a Irena Lehkoživová.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *