Artalk.cz

TZ: Písek ve stroji – Piekło kobiet

Písek ve stroji – Piekło kobiet | exteriérová výstava / PLATO Ostrava / Ostrava / 9.11.2020 – 14.2.2021

#pieklokobiet #prawakobiet #peklozen #pravazen

V Polsku dnes naši přátelé, umělci a umělkyně, kolegyně a kolegové protestují proti rozhodnutí ústavního soudu, se kterým v zemi v podstatě končí přístup k legálním interrupcím. Na Slovensku se zase jiní naši přátelé, umělkyně a umělci, kolegyně a kolegové angažují proti snahám zpřísnit přístup k interrupcím. Jako výraz institucionální i osobní solidarity s nimi se ostravská městská galerie PLATO a její tým rozhodla oslovit umělkyně a umělce z Polska, Slovenska a Čech, aby svůj postoj vyjádřili vizuálním gestem, které se stane součástí projektu viditelného ve veřejném městském prostoru na budově našeho sídla. Název iniciativy Písek ve stroji – Piekło kobiet využívá zcela přímočaře jedno z hesel současných protestů v Polsku. Udělejme, co můžeme!

Jednotlivá díla postupně zveřejňujeme na výkladcích budovy PLATO – z ulice Janáčkovy a ze strany parkoviště – od 9/11/2020 nejpozději do konce listopadu.

Umělci: Agnieszka Brzeżańska (PL), Anna Daučíková (SK), Ladislava Gažiová & Alexey Kluyukov (CZ), Eva Koťátková & Dominik Lang (CZ), Jan Możdżyński (PL), Kateřina Olivová & Alois Stratil (CZ), Dominika Olszowy & Tomasz Mróz (PL)

Koncept: Jakub Adamec, Edith Jeřábková, Marek Pokorný

Kde: výkladce galerie/exteriér budovy

Více informací na https://plato-ostrava.cz/cs/ Vystavy/2020/Peklo-Zen-Pieklo- Kobiet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *