Artalk.cz

TZ: UNPLUGGED_ONLINE – staňte se součástí experimentu

UNPLUGGED_ONLINE – staňte se součástí experimentu / Galerie Rudolfinum / Praha / 22. 10. 2020

Zní to jako oxymoron, ale je to reálný, ojedinělý zážitek. Na našem webu a sociálních sítích se v následujících týdnech můžete stát součástí experimentu UNPLUGGED_ONLINE a  prozkoumat z pohodlí domova výstavu UNPLUGGED, momentálně uzavřenou vzhledem k vládním nařízením. Zažijte překvapivý stav, kdy budete UNPLUGGED a zároveň ONLINE.

Těšit se můžete na sérii rozhovorů s vystavujícími umělci, kteří promluví o své inspiraci, tvorbě jedinečných uměleckých děl pro výstavu i o přístupu ke konceptu „unplugged“.

Sérii zahájila umělkyně Patricie Fexová, která ve videu vysvětluje mimo jiné efekt overview, který většinou prožívají astronauti ve vesmíru. Následuje rozhovor se slovenským umělcem Tomášem Džadoněm, jehož projekt přenesení tří roubenek na střechu panelového domu v Košicích jste mohli zaznamenat v minulých letech. Pro výstavu UNPLUGGED vytvořil na základě kritických karikatur environment, kterým návštěvník prochází jako divadelními kulisami. Co jej k této až didaktické instalaci vedlo? Dozvíte se v tomto rozhovoru.

UNPLUGGED_ONLINE a rozhovory s dalšími umělci budou následovat, program videí sledujte na našich sociálních sítích.

Děkujeme za Vaše kladné reakce a podporu Galerie Rudolfinum. Doufáme, že již brzy budeme moci výstavu znovuotevřít. Potrvá do 29. listopadu a vstup na ni je volný díky Nadačnímu fondu Avast.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *