Artalk.cz

30. 10. 2020 / Kin8: Přežijí jen milenci

Kin8: Přežijí jen milenci / 8smička / Humpolec / 30. 10. 2020 ve 20:00

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím a auditorium se promění na filmový klub pro fajnšmekry.

Letošní pojetí KIN8 (dříve 8MM) má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, druhým z nich je Jim Jarmusch, jehož tvorba ovlivnila 80. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si od srpna do konce roku promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechny tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele.

Jim Jarmusch je režisér amerického původu, jenž má na kontě přes 19 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám během 4 měsíců nabídne tyto filmy: Noc na zemi, Podivnější než ráj, Ghost Dog – Cesta samuraje a Přežijí jen milenci. Těšte se na upíry, jízdu taxíkem, létající meče a návrat domů…

Taxíkem už od nás z kina všichni odjeli, Ghost-Dog dosloužil svému mistrovi a tentokrát v KIN8 dojde konečně na upíry. Přežijí jen milenci?

KIN8 – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé.

Vstupné na filmové projekce v KIN8 je 18 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *