Artalk.cz

25. 9. 2020 / Kin8: Ghost dog–Cesta samuraje

Kin8: Ghost dog–Cesta samuraje / 8smička – zóna pro umění / Humpolec / 25. 9. 2020 ve 20:00

Poslední pátek v měsíci patří v 8smičce vždy filmovým projekcím a auditorium se promění na filmový klub pro fajnšmekry.

Letošní pojetí KIN8 (dříve 8MM) má za cíl seznámit vás s mistry filmařského oboru, druhým z nich je Jim Jarmusch, jehož tvorba ovlivnila 80. léta i první dekádu tohoto století. Celkem si od srpna do konce roku promítneme čtyři filmy a zkusíme tak divákovi pomoci vytvořit ucelený obraz toho, co všechny tato díla spojuje. Stejně jako výtvarní umělci, mají i režiséři svůj jedinečný vizuální styl i oblíbené téma, které však není možné vždy poznat pouze z jednoho díla. Jeho odhalení nám umožní lépe proniknout do podvědomí stvořitele.

Jim Jarmusch je režisér amerického původu, jenž má na kontě přes 19 celovečerních filmů. 8smičkový filmový klub vám během 4 měsíců nabídne tyto filmy: Noc na zemi, Podivnější než ráj, Ghost Dog – Cesta samuraje a Přežijí jen milenci. Těšte se na upíry, jízdu taxíkem, létající meče a návrat domů…

V září série filmů pokračuje filmem Ghost Dog – Cesta samuraje. Ghost Dog je vrah řídící se filosofií japonských samurajů. Žije na střeše opuštěné budovy na okraji New Yorku, obklopen svými milovanými holuby. I on, jediný svědek zločinů, se stane pro své chlebodárce nepohodlným. Jako varování pro Doga, padnou za oběť mafiánů jeho nejmilejší holubi. To však byla pro mafii velká chyba…(oficiální text distributora)

KIN8 – to jsou projekce pro každého, kdo chce vidět filmy jinde nevídané a slyšet repliky jinde neslýchané. K filmu si můžete dát víno / limču / pivko a přivést i psa. Výběr filmu je na nás, výběr občerstvení na vás. 8smičkové kino je pro všechny filmomily to pravé.

Vstupné na filmové projekce v KIN8 je 18 Kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *