Artalk.cz

23. 7. 2020 / Komentovaná prohlídka výstavy Adriena Šimotová, Jiří John: Dvojí obrazotvornost / Návrat v návratu

Komentovaná prohlídka výstavy Adriena Šimotová, Jiří John: Dvojí obrazotvornost / Návrat v návratu / Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě / Jihlava / 23. 7. 2020 v 17:00

Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě Vás zve na KOMENTOVANOU PROHLÍDKU výstavy Adriena Šimotová, Jiří John – Dvojí obrazotvornost / Návrat v návratu. Prohlídka se uskuteční ve čtvrtek 23. července od 17 hodin v budově OGV v Jihlavě, Komenského 10.

Výstavou provede její kurátor Pavel Brunclík.

Z technických důvodů je kapacita prohlídky omezena. V případě zájmu o účast je potřeba se předem přihlásit na ogv@ogv.cz.

Výstava s názvem Adriena Šimotová, Jiří John – Dvojí obrazotvornost se pokouší přispět k rozšíření povědomí o významu uměleckého odkazu této partnerské dvojice a to nejen v kontextu jejich pomyslného návratu na Vysočinu. Jiří John pocházel z Třeště, prožitky dětství a mládí na venkově a pozorování přírodních procesů mu poskytovaly podněty pro tvorbu po celý život. Jedná se o jednoho z nejvýraznějších představitelů generace nastupující na scénu v padesátých letech, byť se jeho tvorba odvíjela na okraji dominujících výtvarných tendencí zcela svébytným způsobem. Adriena Šimotová byla stejně jako Jiří John zakládající členkou skupiny UB12. Celou její tvorbou prostupoval hluboký zájem o člověka, síť vztahů a symboliku lidského těla. Tento zájem směřoval do nitra člověka, nikoli k jeho tělesné schránce. V průběhu tvůrčího života opustila klasické grafické a malířské techniky a různými způsoby pracovala s kresbou, frotáží, papírem, textilem a dalšími materiály.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *