Artalk.cz

Moravská galerie nakoupí soudobý design za 2,5 milionu korun

Moravská galerie nakoupí český design, na nové akvizice uvolnila 2,5 milionu korun. Chce podpořit designéry v náročném období pandemie koronaviru a zároveň rozšířit sbírky brněnského Uměleckoprůmyslového muzea, v němž připravuje novou expozici. Díla mohou designéři přihlašovat do 15. srpna, prezentována budou v říjnu v Praze na Designbloku, oznámila dnes ČTK mluvčí galerie Michaela Paučo.

Výzva směřuje k designérům působícím v Česku. Nabídnutá díla posoudí nezávislá odborná porota. Přihlašovat lze produktový design, módu, šperky, reklamní a produktovou fotografii, grafický design, ilustrace či animace. Podmínkou je to, aby přihlášené dílo vzniklo po roce 1989.

Každý designér může přihlásit maximálně tři práce. Moravská galerie zároveň designéry vyzývá, aby svá díla nabízeli společně s dokumentací, protože pro muzeum jsou cenné také například nákresy.

Na projektu spolupracuje Moravská galerie s pořadateli přehlídky Designblok a Ceny Czech Grand Design. „Největším přínosem pro designéry v jakékoliv době, nejenom v době krize, je dát jim práci, udělat jim výstavu, nebo si koupit některé z jejich děl. Moravská galerie designéry systematicky podporuje,“ uvedla v tiskové zprávě ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *