Artalk.cz

15. 7. 2020 / Tvůrčí skupina #TVAR KAŽDODENNOSTI

Tvůrčí skupina #TVAR KAŽDODENNOSTI / 8smička / Humpolec / 15. 7. 2020 v 10:00

Tvůrčí skupiny jsou novinkou v programu na léto 2020 – celkem tři různé speciální programy k výstavě Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo.

Na tvůrčí skupiny se lze hlásit jednotlivě i po skupinách, jsou určeny úplně pro každého – pro děti, dospělé i seniory, pro smíšené rodinné skupinky i pro partu přátel s dětmi. Tvůrčí skupiny kreativním způsobem rozvíjí vnímání jak samotné výstavy, tak i umění jako takového skrze kreativní činnosti a aktivity.

Tvůrčí skupinu povede Jan Peknik Kozák a společně s ním se zamyslíme nad našimi rituály i rutinami, nad tím, jak denně vnímáme sklo kolem nás, jak design ovlivňuje naše životy. Pijeme z hrnků a sklenic, jíme z talířů a misek. Pro nás je to rutina, pro tvůrce těchto předmětů denní potřeby se jedná o výjimečné spojení tvaru a funkce. To, co je pro nás samozřejmostí, je pro jejich tvůrce hádankou i posláním, jak udělat, aby sklenice krásně vypadala, dobře se držela a nevylila se z ní voda. Pojďme hledat odpověď na otázku: kam je až možné posunout hranice designu a jaké možnosti v tomto případě skýtá sklo?

Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.

Tvůrčí skupiny trvají 90 minut. Vstupné činí 88 Kč, pro rodiny se řídí vstupným shodným s rodinnými výtvarnými dílnami (dospělý + 1 dítě / 88,- Kč, dospělý + 2 děti / 128,- Kč, dospělý + 3 děti / 168,- Kč, dospělý + 4 děti / 208, dospělý + 5 dětí 248,- Kč). Děti do 8 let – zdarma. Svoje místo si zarezervujte na info@8smicka.com nebo volejte na 565 650 906.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *